Skóra dojrzała

i

Autor: Getty images

Jak zminimalizować zmarszczki?

Obłędny trik na zmarszczki dla kobiet 50+. Ta metoda wyprostuje istniejące już zmarszczki i zmniejszy bruzdy. Nie potrzebujesz wizyty u kosmetyczki

2022-12-05 11:34

Jak się pozbyć zmarszczek? Wraz z wiekiem nasza skóra traci wiele składników aktywnych przez co staje się mniej jędrna i pojawiają się na niej bruzdy, czyli zmarszczki. Czynników ich powstawania jest bardzo wiele jednak odpowiednia pielęgnacja potrafi skutecznie opóźnić ich powstawanie. Jak radzić sobie z już powstałymi zmarszczkami? Kobiety dojrzałe często obawiają się, że widocznych już zmarszczek nie da się zminimalizować. W ostatnim czasie rekordy popularności bije metoda kanapkowa ma zmarszczki. Czym jest i dlaczego jest taka skuteczna?

Jak się pozbyć zmarszczek? Dzięki tej metodzie bruzdy będą widocznie zmniejszone

Zmarszczki powstają z wiekiem. Jest to efekt starzenia się skóry. Proces ten zależy od wielu czynników takich jak: genetyka, palenie papierosów, mimika twarzy oraz odpowiednia pielęgnacja. Nie da się całkowicie wyeliminować zmarszczek, można jednak opóźnić procesy ich powstawania, a nawet zminimalizować istniejące już bruzdy. W dużym skrócie retinol to substancja z grupy retinoidów, czyli pochodnych witaminy A. Przenika on w głąb skóry i pobudza nasze komórki do odnowy. Jego główne zalety stosowania to przede wszystkim" wygładzenie zmarszczek, poprawia jędrności skóry, zmniejszenie widoczności porów i rozjaśnienie przebarwień posłonecznych. Jak widać retinol to prawdziwa bomba dla naszej skóry. Przede wszystkim należy wiedzieć, że na retinol potrzebna jest tolerancja. Znaczy to, że powinniśmy zacząć od kosmetyków z małym stężeniem retinolu i dopiero po kilku tygodniach przejść na te z jego wyższą zawartością. 

Zobacz także: Modny makijaż na sezon zima 2022/2023. Wyglądaj jak gwiazda starego kina w nowym wydaniu

Metoda kanapkowa ma zmarszczki. Czy jest i jak działa?

W ostatnim czasie rekordy popularności bije "metoda kanapkowa". Zapoczątkował ją ekspert dziedzinie dermatologii, dr Chris Tomassian. Jest to sposób aplikowania kosmetyków tak by były one maksymalnie skutecznie i nie podrażniały skóry. Metoda kanapkowa inaczej "retinol sandwich" należy rozpocząć aplikacją kremu nawilżającego i pozostawić go do całkowitego wchłonięcia. Następnie zaaplikować produkt z retinolem (o odpowiednim stężeniu do naszej tolerancji, zaczynaj zawsze od niższych stężeń), a po około 30 minutach nałożyć na twarz kolejna warstwę kremu nawilżającego. 

Sonda
Stosujesz kosmetyki z retinolem?
Tańczące z promocjami 01.12.2022