Przepis na obłędne pączki  z kilograma mąki.  Magda Gessler zdradziła sekret

i

Autor: Instagram.com/magdagessler_official Przepis na obłędne pączki z kilograma mąki. Magda Gessler zdradziła sekret

Tłusty czwartek 2023

Przepis na obłędne pączki z kilograma mąki. Magda Gessler zdradziła sekret

2023-02-15 15:41

Sprawdzony przepis na pączki w karnawale jest na wagę złota. Im bliżej tłustego czwartku tym więcej puszystych, lukrowanych i wypełnionych nadzieniem pyszności zdobi lady cukierni. Jednak często wygląd nie idzie w parze ze smakiem. Dlatego czasami jeśli chcemy cieszyć się obłędnym smakiem drożdżowych ciastek musimy zrobić je sami. Znana restauratorka, Magda Gessler, ujawniła jakie składniki znajdują się w pączkach, które przygotowuje w swojej cukierni.

Magda Gessler zapraszając na Instagramie na „najlepsze pączki w Polsce” zdradziła także składniki z przepisu, z którego powstaje słodki symbol karnawału. Według restauratorki jej pączki są przepyszne, bo przygotowywane z najlepszych produktów. W przepisie znajdziemy mnóstwo żółtek, masła, konfitur i smalcu.

ZOBACZ TEŻ: Co to są ostatki? Jak świętuje się zapusty, a gdzie obchodzony jest podkoziołek? Sprawdź, jak wygląda karnawał w Polsce i na świecie oraz jakie są zwyczaje

„Nasze pączki przygotowujemy na koglu moglu z 40 żółtek na kilogram ciasta… zawijamy je ręcznie… używamy do nich konfitur, które przygotowujemy sami… z najlepszych składników. Kto się skusi???” - pyta Magda Gessler na Instagramie. W komentarzu pod zdjęciem wyjaśniła także, że każdy pączek ma 200 g. - „Na 1 kg mąki 49 żółtek... smalec... masło do ciasta na kilogram 400 gr" - uzupełniła.

Internauci potwierdzają, ze pączki Magdy Gessler smakują i wyglądają apetycznie, ale nie wszyscy są w stanie zapłacić nawet 18 złotych za sztukę. Może warto więc przygotować pączki we własnej kuchni? Sekret tych „najpyszniejszych” - jeśli rozczytamy przepis restauratorki - już znamy. A dokładnych receptur szukaj na beszamel.pl

Sonda
Smażysz pączki w domu czy kupujesz gotowe?
Parzą kawę, przynoszą paczki, dostarczają pizzę i śpiewają Sto lat. Warszawa miastem robotów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany