Siwe włosy

i

Autor: Shutterstock Siwe włosy

Te 3 kosmetyki są najlepsze dla siwych włosów. Kobiety po 50-tce nie wyobrażają sobie bez nich życia

2022-06-23 14:17

Siwe włosy wymagają specjalnego traktowania, aby zachwycały blaskiem i były zdrowe. Niestety włosy także się starzeją i z wiekiem stają się nie tylko siwe, ale również suche i niesforne. Jakich kosmetyki są najlepsze do siwych włosów? Podstawą pielęgnacji siwych włosów jest dbanie o ich nawilżenie i odżywienie. Kobiety po 50-tce wytypowały trzy produkty, bez których nie wyobrażają sobie życia.

Pielęgnacja siwych włosów

Nasze włosy starzeją się tak samo, jak my. Z upływem lat tracą blask, stają się szorstkie, suche, siwieją, a często także wypadają. Pierwsze siwe włosy pojawiają się najczęściej między 35. a 40. rokiem życia. Wiele kobiet, kiedy zobaczy pierwsze białe pasma na swojej głowie, szybko podejmuje o ufarbowaniu ich. Są jednak takie panie, które nie zamierzają kamuflować oznak starzenia i chętnie zostają przy swoim naturalnym kolorze. Jednak pamiętajmy, że siwe włosy także należy odpowiednio pielęgnować, aby były zdrowe, a co za tym idzie - pełne blasku. Najważniejsze jest odżywienie i regeneracja siwych włosów. Zwracajmy uwagę na te właściwości, wybierając szampon, odżywkę, maskę czy wcierkę.

Najlepsze kosmetyki dla siwych włosów

Kobiety po 50-tce, które mają siwe włosy wiedzą, że mogą one prezentować się naprawdę świetnie, ale pod warunkiem, że się o nie zatroszczymy. Przede wszystkim dbaj o ich kolor, aby nie żółkł. W tym celu możesz raz na jakiś czas stosować szampony neutralizujące żółty odcień włosów, np. z serii JOANNA Ultra Color. Równie ważnym kosmetykiem dla włosów siwych są oleje o właściwościach nawilżającym. Olejowanie włosów pomaga utrzymać właściwy poziom nawilżenia i zregenerować je. Faworytem jest olej z czarnuszki, który działa wspomagająco w leczeniu włosów wypadających oraz wrażliwej skóry głowy, a nałożony na pasma sprawia, że są sprężyste i lśniące. Polecane są również oleje: migdałowy, konopny, z czarnuszki, arganowy - wzmacniają osłabioną strukturę włosa, nadają pasmom elastyczność, zapobiegają ich łamaniu i rozdwajaniu. Trzecim najlepszym kosmetykiem do siwych włosów są maski do włosów o właściwościach odżywczych i nawilżających. Stosowane dwa razy w tygodniu sprawią, że pasma będą zdrowe, a dzięki temu lśniące.

Sonda
Farbujesz włosy?
To 4 najpiękniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce. Odejmą ci co najmniej 10 lat
Nasi Partnerzy polecają