Centrum handlowe

i

Autor: Pixabay Centrum handlowe

H&M zmienia sprzedaż

Tego się nie spodziewaliśmy. Popularny sklep z ubraniami wynosi się z galerii handlowych, ale to nie koniec. Modowy gigant zostanie drogerią? Chcą być konkurencją dla Rossmanna?

2023-05-12 10:26

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o planach zamykania niektórych sklepów H&M w Europie. Likwidacja placówek H&M spowodowana jest zmianą formatu zakupów oraz nowymi kanałami sprzedaży, na jakie stawia modowy gigant. Jak się jednak okazuje, to nie musi być całkowity koniec sklepów z szyldem H&M w galeriach handlowych. Sieć właśnie otworzyła pierwszą placówkę w zupełnie nowym formacie. Czy to początek nowej rewolucji?

H&M zmienia swój asortyment. Już nie sklep z ubraniami, a drogeria?

Szwedzki gigant odzieżowy zmienia swój profil i od pewnego czasu przekształca format zakupów. Pandemia pokazała, że głównym kanałem sprzedaży dla modowych sklepów staje się internet. Cały czas rośnie popularność zakupów online, co w połączeniu z kryzysem ekonomicznym sprawiło, że wiele sklepów z ubraniami oraz butami zaczęło zamykać swoje stacjonarne placówki. Taką decyzję podjął między innymi Foot Locker oraz H&M. Ten drugi już od 3 lat regularnie zamyka wybrane sklepy w całym Europie. Kilka dni temu informowaliśmy, że w 2023 H&M planuje likwidacje 100 sklepów głównie w Niemczech. Jak się jednak okazuje zamykanie sklepów nie musi oznaczać początku końca marki. Sieć rozpoczęła właśnie nowy projekt, który zakłada otwieranie stacjonarnych sklepów w formacie drogerii. Pierwszy sklep H&M Beauty działa od 4 maja w Norwegii w Oslo, a już 25 maja ma zastać otwarta kolejna placówka. H&M Beauty ma oferować szeroki wybór znanych kosmetyków. Można tam kupić między innymi produkty kultowej marki Huda Beauty. Sklepy w tym formacie mają powstawać blisko klasycznych placówek H&M, ale mają być traktowane jako osobne lokalizacje. W półkach pojawią się kosmetyki znanych marek, w tym produkty Smashboxa, czy marki Origins. 

Zobacz także: Najpiękniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce na lato 2023. Eleganckie cięcia, które odmłodzą Twoją twarz. To hity od największych fryzjerów

H&M zamyka swoje sklepy w galeriach handlowych. Co z placówkami w Polsce?

H&M już od pewnego czasu zmniejsza liczbę swoich sklepów. W 2023 roku zamkniętych ma zostać około 100 placówek, głównie w Niemczech. Obecnie nie ma informacji dotyczących sklepów w Polsce. Można przypuszczać, że H&M w naszym kraju są bezpiecznie. Marka odnotowała bowiem w 2022 niewielki zysk sprzedażowy. Sprzedaż szwedzkiego giganta za 2022 rok w naszym kraju wyniosła 1 615 mln koron szwedzkich, czyli o 2 proc. więcej rok do roku. 

Sonda
Czy robisz zakupy w H&Mie?
Tańczące z promocjami 11.05.2023
Nasi Partnerzy polecają