To 3 najgorsze kolory włosów dla kobiet po 40-tce.

i

Autor: Shutterstock To 3 najgorsze kolory włosów dla kobiet po 40-tce.

Te 3 kolory włosów są zakazane dla kobiet po 40-tce. Dodają co najmniej 10 lat

2022-06-27 10:24

Kolor włosów, podobnie jak ubranie czy fryzura, może nas odmłodzić lub wręcz przeciwnie - dodać nam lat. Dlatego fryzjerzy uprzedzają, że niektóre odcienie nie są dobre dla kobiet po 40. roku życia, którym zależy, aby zachować młody wygląd jak najdłużej. Wytypowaliśmy 3 najgorsze kolory włosów dla kobiet po 40-tce. Lepiej ich unikać, jeśli nie chcesz wyglądać 10 lat starzej.

Kolor włosów może dodać lat

Kolor włosów powinnyśmy dobierać do typu swojej urody, fryzury, ale także wieku. Wiadomo, że kobiety w pewnym wieku nie zaszaleją i nie ufarbują swoich włosów na różowo lub niebiesko, na co często obecnie decydują się nastolatki. Fryzjerzy wytypowali również kilka kolorów włosów, które mogą zaszkodzić urodzie kobiet po 40. roku życia. Zdaniem stylistów takie odcienie są nie tylko niemodne, ale przede wszystkim postarzają, ponieważ podkreślają zmarszczki, przebarwienia, cienie pod oczami i sprawiają, że cera traci blask. Te kolory włosów są szczególnie zakazane dla kobiet po 40-tce, którym raczej zależy na tym, aby zachować młody wygląd jak najdłużej.

Zakazane kolory włosów dla kobiet po 40-tce

Jednolicie czarne włosy dodają nam powagi, a wręcz postarzają. Z takimi kolorami należy uważać, ponieważ, kiedy są nieodpowiednio dobrane do karnacji i oczu, mogą wyglądać wręcz kiczowato. Podobnie jest w przypadku blondu o żółtawym odcieniu, który często powstaje w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji. Dlatego decydując się na kolor włosów blond, należy pamiętać, aby raz na tydzień stosować szampon i odżywkę tonującą, które zniwelują żółte pasma. Zdaniem stylistów kolor włosów, który powinien być wręcz zakazany dla kobiet po 40-tce, jest zbyt czerwony odcień rudego. Zmarszczki mimiczne, przebarwienia na skórze, worki pod oczami, czy trądzik u dorosłych – to wszystko wyjdzie na pierwszy plan, kiedy zdecydujesz się na czerwony kolor włosów. Znacznie bezpieczniej jest postawić na delikatniejszy odcień rudego.

Sonda
Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że niektóre kolory włosów postarzają?
To 4 najpiękniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce. Odejmą ci co najmniej 10 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE