Lauren Wasser

i

Autor: Instagram / Lauren Wasser Lauren Wasser

Zespół wstrząsu toksycznego

To kobieta została inwalidką przez tampony. Straciła obie nogi

2022-08-30 13:24

Lauren Wasser marzyła o karierze modelki, a świat stał przed nią otworem. Niestety, wydarzyło się coś, czego młoda kobieta się nie spodziewała. W wyniku ciężkiej choroby lekarze musieli amputować jej obie nogi, a wszystko to przez... miesiączkę i stosowane przez nią tampony. Dziewczyna się jednak nie poddała i dzisiaj podbija świat mody i chodzi na wybiegach u największych projektantów.

Musieli jej amputować nogi przez tampony

Lauren Wasser swoją karierę w modelingu zaczęła jako mała dziewczynka. Już jako dziecko pojawiła się na okładce włoskiego Vogue'a oraz towarzyszyła mamie na wielu pokazach mody. Niestety, w wieku 24 lat wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło jej życie. - To był dzień jak każdy inny. Miałam okres i zmieniłam tampon. Leżałam na łóżku i pisałam z przyjaciółkami. Zaczęłam czuć się beznadziejnie (...) Odczuwałam objawy podobne do grypy, mdłości, ból głowy - powiedziała Lauren Wasser w wywiadzie dla platformy StyleLikeU. Jak podaje portal ofeminin.pl Wasser jeszcze tego samego dnia spotkała się ze znajomymi, którzy jednak z uwagi na jej stan wysłali ją do domu. Dziewczyna się położyła, a obudziła ją policja próbująca dostać się do mieszkania. - Funkcjonariusz wszedł do mojego mieszkania i od razu spojrzał na odchody zwierzęcia, które leżały na podłodze. Nie byłam w stanie wyprowadzić mojego psa na spacer. Nawet nie wiedziałam, co się dzieje, ani która jest godzina - relacjonowała Wasser. 

Zobacz także: Pielęgniarka grzmi: Nigdy nie ubieraj tak dziecka do żłobka. To nierozsądne

Wstrząsające diagnoza

W szpitalu okazało się, że młoda modelka ma wysoką gorączkę, jej nerki przesyły pracować i przeszła zawał serca. Jeden z lekarzy spytał się jej, czy ma w sobie tampon. Kiedy dziewczyna odpowiedziała twierdząco diagnoza była jedna - zespół wstrząsu toksycznego. Lekarze wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej, robili transfuzje krwi oraz podawali duże ilości płynów. Wszystko po to, by usunąć gronkowca z ciała. Niestety, dziewczynie trzeba było amputować obie nogi. - Wyszłam ze szpitala na wózku inwalidzkim i wróciłam do domu w szoku, próbując pogodzić się z nową rzeczywistością. Przez osiem miesięcy wjeżdżałam do łazienki i siadałam na stołku pod prysznicem, obrażając się na Boga, zastanawiając się, dlaczego i jak to się stało. Nie sądziłam, że znów będę kochana i zdecydowanie nie sądziłam, że świat mody kiedykolwiek mnie zaakceptuje - napisała Wasser w tekście dla brytyjskiego Vogue'a. Dziewczyna się jednak nie poddała i została światowej klasy modelką. Chodziła w pokazach między innymi: Balenciaga, Lacoste, Annakiki, Savage X Fenty.

Czym jest zespół wstrząsu toksycznego? 

To niebezpieczna choroba, którą powoduje nadmiar toksyny TTST-1 wywołanej przez gronkowca. Podczas wystąpienia wstrząsu odnotowuje się gorączkę, spadek ciśnienia krwi, biegunki, wymioty, zawroty głowy oraz zapalnie skóry i błon śluzowych. Choroba najczęściej występuje u kobiet, które korzystają podczas miesiączki z tamponów. Eksperci są zdania, że gronkowiec może znajdować w drogach rodnych kobiet i przy skumulowaniu się krwi w tamponie występuje wstrząs. W skrajnych przypadkach może on skończyć się nawet śmiercią. 

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany