włosy

i

Autor: Shutterstock

Fryzury dla kobiet dojrzałych

To najgorsza fryzura dla kobiet po 50-tce. Ulubione uczesanie Polek to zły wybór. Wyglądają 10 lat starzej. Fryzura na długie włosy

2023-05-22 9:10

Styliści nie mają wątpliwości, że to najgorsza fryzura dla kobiet po 50-tce na długie włosy. Choć uczesanie jest bardzo lubiane przez wiele Polek, to niestety nie jest dobrym wyborem dla kobiet dojrzałych. Która fryzura na długie włosy jest najgorsza dla kobiet po 50-tce i dlaczego? Skutecznie postarza nawet o 10 lat i do tego eksponuje zmarszczki.

Najgorsza fryzura na długie włosy dla kobiet po 50-tce. To uczesanie Polki uwielbiają

Kobiety dojrzałe często stawiają na sprawdzone uczesanie, które noszą od wielu, wielu lat. Czują się w nim komfortowo, bo są przyzwyczajone do swojej fryzury. Jednak styliści ostrzegają panie lubiące dłuższe pasma przed jedną z nich. Wizażyści uważają bowiem, że to wręcz najgorsza fryzura na długie włosy dla kobiet po 50-tce. Dodaje lat i może nawet eksponować zmarszczki, przez co kobiet wygląda 10 lat starzej. Chodzi o długie, proste włosy bez cieniowania to zdecydowanie nie jest odpowiednie uczesanie dla kobiety po 50-tce. Po pierwsze brak zaakcentowanej linii twarzy poprzez odpowiednie wycieniowanie pasm z przodu sprawia, że buzia optycznie traci proporcje. Poza tym trzeba mieć też na uwadze fakt, że z upływem lat pasma także się starzeją. Stają się cienkie i wypadają, dlatego klasyczna fryzura na długich włosach z pewnością nie będzie wyglądać dobrze. 

włosy

i

Autor: Shutterstock

Te fryzury dla kobiet po 50-tce postarzają

Oprócz długich, prostych włosów styliści nie polecają swoim 50-letnim klientkom także mocnego tapirowania krótko ściętych pasm. Takie uczesanie było modne jakieś 30 lat temu i dawno odeszło do lamusa. Jednak należy pamiętać, że strzyżenie to jedno, a koloryzacja - drugie. To właśnie dobrze dobrany kolor włosów dodaje cerze blasku. Jakiej koloryzacji powinny unikać kobiety po 50-tce? Na pewno jednolitych, kruczoczarnych włosów, które sprawią, że skóra przybiera ziemistego koloru i wygląda na zmęczoną. 

Jak wzmocnić osłabione włosy