Makijaż

i

Autor: Shutterstock Makijaż

Strefa beauty

To najgorszy błąd w pielęgnacji, jaki popełniają kobiety. Szczególnie kobiety po 50-tce muszą na to uważać. Zmarszczki stają się bardziej podkreślone, a suche skórki pojawiają się dosłownie wszędzie

2023-08-23 4:00

Świadoma pielęgnacja to trend, który na dobre rozgościł się podczas codziennej rutyny wielu Polek. To bardzo dobrze. Dobrana i regularna pielęgnacja potrafi zdziałać cuda, nawet minimalnie cofnąć pierwsze procesy starzenia się skóry. Jednak, co za dużo, to nie zdrowo i często okazuje się, że kobiety wpadają w wir stosowania wielu kosmetyków, które zamiast im pomoc, szkodzą. Niektóre połączenie mogą być nawet niebezpieczne dla naszej skóry. Zaburzają barierę hydrolipidową oraz prowadzą do przesuszenia cery, co w konsekwencji podkreśla widoczność zmarszczek.

Najgorszy błąd podczas pielęgnacji, który podkreśli zmarszczki. Tego się wystrzegaj

Pielęgnacja to słowo klucz w walce z procesami starzenia się skóry. Dobrze dobrane kosmetyki zadbają o dobrą kondycję cery. Nawilżą ją, ujędrnią, a nawet skutecznie spowolnią procesy starzenia się skóry. Niestety wiele kobiet wierzy, że im więcej tym lepiej. Nie zawsze tak jest, a nieumiejętne łączenie kosmetyków może okazać się wyjątkowo niekorzystne. Tak jest w przypadku tego błędu, który często popełniają kobiety w swojej pielęgnacji. Sprawia on, że kondycja skóry zostaje zachwiana, bariera hydrylipidowa zaburzona, a konsekwencje tego mogą być poważne. O jaki błąd chodzi? 

Zobacz również: Obłędna metamorfoza kobiety po 60-tce. Ta fryzura z grzywką to hit na jesień 2023. Dzięki niej kobieta wygląda jak 45-latka

Nadmierne złuszczane

To właśnie nadmierne złuszczanie jest jednym z najczęściej występujących błędów w pielęgnacji. Złuszczanie to bardzo ważny etap dbania o skórę. Pomaga pozbyć się martwego naskórka, ujędrnia cerę oraz sprawia, że składniki aktywne innych kosmetyków lepiej się wchłaniają. Złuszczanie to przede wszystkim peelingi, ale wiele kobiet często nie zwraca uwagi, że ich inne kosmetyki również zawierają w swoim składzie składniki złuszczające. Są to przede wszystkim kwasy AHA, BHA, PHA. Same w sobie mają one zbawienne działanie na skórę, ale w przypadku gdy robimy klasyczny peeling, używamy tonika z kwasami, a do tego dodajemy również kurację retinolem to nasza skóra może powiedzieć dość. Konsekwencją nadmiernego złuszczania mogą być zaburzenia bariery hydrolipidowej, problemy skórne oraz nadmierne przesuszenia cery. 

Sonda
Stosujesz kremy przeciwzmarszczkowe?
Jedna z najbardziej krętych dróg w Polsce. Gdy ją pokonasz, widok na Bieszczady zwali Cię z nóg
Listen on Spreaker.