czystość w kuchni

i

Autor: SHUTTERSTOCK

5 prostych sposobów, by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w kuchni. Są tanie, a potrzebne składniki masz w domu

2022-07-11 10:21

Nieprzyjemne zapachy w kuchni czaić się mogą we wszelkich zakamarkach. Częstym problemem jest przykry zapach z odpływu w zlewie, zdarza się również, że w kuchni utrzymuje się zapach spalonej ryby czy spalenizny. Mimo, że regularne i dokładnie sprzątanie tego pomieszczenia może je neutralizować, to zdarzają się momenty, gdy to nie wystarcza. Przykre zapachy kuchenne mogą dać się we znaki zwłaszcza podczas upałów. To wtedy warto zastosować chociaż jeden z 5 prostych sposobów na pozbycie się przykrych zapachów z kuchni. Sprawdź metody na to, aby Twoja kuchnia pachnęła ładnie każdego dnia!

Pewne sposoby na porządki przekazywane są od naszym babć i mam z pokolenia na pokolenie. Te sposoby charakteryzuje prostota wykonania, ale również niesamowita skuteczność. Wykonasz je z elementów, które na pewno posiadasz w swoim domu. Jakie domowe sposoby pomogą Ci pozbyć się przykrych zapachów z kuchni?

5 domowych sposobów na nieprzyjemne zapachy w kuchni

1. Zapach mielonej kawy

Kawa wydziela naturalnie silny i dla wielu przyjemny zapach. Jeśli lubisz woń mielonej kawy – eliminuj nią przykre zapachy w swojej kuchni. Kawę trzymać możesz nawet w lodówce.

2. Natrzyj fronty mebli aromatem waniliowym

Sposobem na utrzymanie ładnego zapachu w kuchni może być wtarcie kropli z ekstraktu wanilii z dodatkiem wody w fronty mebli i/lub tapicerki.

3. Zneutralizuj zapachy sodą oczyszczoną

Trzymanie otwartej sody oczyszczonej w pobliżu miejsc wydzielających silnie przykre zapachy (np. w lodówce, przy koszu na śmieci) może pomóc w neutralizacji tych zapachów

4. Mikstura z octem na brzydkie zapachy

Domową miksturą, którą w prosty sposób przyrządzisz w swojej kuchni może być taka, wykonana na bazie octu. Wystarczy, że zmieszasz w garnku wodę z octem w proporcji 1:1, a do tej cieczy dorzucisz kilka plastrów cytryny. Następnie miksturę tę gotuj kilka godzin na wolnym ogniu. Przykre zapachy dzięki niej znikną na długo!

5. Piękny zapach w kuchni dzięki cytrynie i rozmarynowi

Jeśli chcesz eksperymentować z ładnymi zapachami w kuchni – skorzystaj z drugiej metody na stworzenie domowej mikstury. Tym razem do garnka wlej wodę, a do niej wrzuć goździki, cynamon, skórki z cytryny oraz rozmaryn. Tę miksturę również gotuj przez kilka godzin.

Nieprzyjemne zapachy w kuchni mogą nasilać się przy stosowaniu pewnych składników spożywczych lub właśnie w upały. W takich momentach warto wykorzystać któryś z wyżej opisanych sposobów. Dzięki nim Twoja kuchnia poza porządkiem zachwyci gości wyjątkowym zapachem. Sprawi on przyjemność także Tobie.

Sonda
Czy jesteś wrażliwy na zapachy?
M jak miłość. Zamiana braci Zduńskich w nowym sezonie! Piotrek zagra Pawła i na odwrót?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE