6 zasad karmienia psa

i

Autor: Shutterstock

6 zasad karmienia psa

2019-04-19 11:11

1. Regularne posiłki

Ustalmy pory karmienia i przestrzegajmy ich. Pamiętajmy, że bezpośrednio po jedzeniu większa aktywność psa nie jest wskazana. Zbyt późna pora karmienia może więc oznaczać spacer w środku nocy. Z kolei zbyt wczesne „śniadanie” może sprawić, że wieczorem pies będzie głodny jak wilk. Regularność w podawaniu posiłków ma korzystny wpływ na psi układ pokarmowy i pozwala ustalić stałe godziny spacerów.

2. Niedokarmianie między posiłkami

Spontaniczne podawanie przekąsek może przyczyniać się do otyłości, ponieważ smakołyków zwykle nie odlicza się od dziennej racji żywieniowej. Dokarmianie pupila między posiłkami uniemożliwia ustalenie zjadanej przez niego ilości pokarmu.

3. Miska zabrana po jedzeniu

Pies nie powinien mieć ciągłego dostępu do pełnej miski. Posiłki trzeba podawać o określonych porach, a to, czego pies nie zje należy zabrać mniej więcej 15 minut później. Dzięki temu jedzenie nie będzie się psuło, a pies nie będzie wybrzydzał.

4. Posiłki zjadane w spokoju

Jedzenie to dla psa jedna z największych przyjemności. Pozwólmy mu ją celebrować! Znajdźmy odosobnione miejsce z dala od lodówki, w którym pies, niezaczepiany przez domowników, będzie mógł spożywać swoje posiłki.

5. Apetyczna karma

Zmysł węchu u psa pełni ważną rolę w ocenie atrakcyjności pożywienia. Pamiętaj, jeśli kupujesz duży worek karmy, to przez pewien czas stoi on potem otwarty a jego zawartość wietrzeje. Tymczasem, intensywny zapach karmy ma wpływ na smakowitość jedzenia. Karmy mokre zużywa się szybciej, nie tracą więc one swojego aromatu. Aby zachowały swoją atrakcyjność i świeżość – puszkę należy zamknąć plastikowym wieczkiem i wstawić do lodówki. Zimne jedzenie pachnie mniej intensywnie. Przed podaniem go psu należy poczekać aż pokarm osiągnie temperaturę pokojową, a tym samym rozwinie swój pełen aromat. 

6. Zawsze świeża woda

Pies musi mieć zawsze dostęp do miski ze świeżą i czystą wodą do picia. W niezmienianej wodzie mogą rozwijać się chorobotwórcze drobnoustroje.  Trzeba więc co jakiś czas wylewać resztki płynu, myć miskę, dobrze ja płukać z pozostałości detergentu i napełniać świeżą wodą w temperaturze pokojowej.

Dolina Zwierząt

i

Autor: Materiały Promocyjne Link: https://dolinazwierzat.se.pl/

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki