Jak wyczyścić okap

i

Autor: Shutterstock

Porządki w domu

Absolutnie genialny trik na wyczyszczenie okapu. Usuniesz tłuszcz i brud bez szorowania. Sięgnij po tani kosmetyk dla dzieci

2022-11-25 11:53

Jak wyczyścić okap z tłuszczu i brudu? Zapewne wiele osób ma swoje patenty na wyczyszczenie okapu kuchennego, jednak wymagają one szorowania i stosowania silnej chemii. A mało kto wie, że wystarczy zastosować popularny kosmetyk dla dzieci, a tłuszcz zniknie w kilka sekund. Wypróbuj ten sposób na wyczyszczenie okapu olejem, a już nigdy nie sięgniesz po chemiczne środki czyszczące.

Jak wyczyścić okap domowymi sposobami? Ocet i soda oczyszczona z pewnością pomogą

Patrzysz na swój okap i dochodzisz do wniosku, że czas najwyższy, aby go wyczyścić? Z pewnością pierwsze co robisz, to sięgasz po silne chemiczne środki czyszczące, zakładasz rękawiczki jednorazowe i bierzesz się za szorowanie. Po kilku minutach spłukujesz go letnią wodą i gotowe. Czasami jednak bywa, że wyczyszczenie okapu wymaga od nas większego zaangażowania. Tłuszcz, kurz i brud potrafią przylegać mocno do kratki okapu. Wtedy warto wykorzystać domowe sposoby na czyszczenie okapu kuchennego. W przypadku mocnych zabrudzeń warto namoczyć kratkę okapu w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej lub w wodzie z octem. Po około 10 minutach wyjmij kratkę okapu i doczyść ją gąbką nasączoną octem. Po wszystkim spłucz ją letnią wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Sposób na czyszczenie okapu kuchennego ze stali nierdzewnej

Czyszczenie okapu kuchennego z tłuszczu wcale nie musi się wiązać z szorowaniem jego powierzchni lub stosowaniem silnych detergentów. W tym wypadku warto skorzystać z zasady, że tłuszcz najłatwiej usunąć tłuszczem. Dlatego do czyszczenia okapu doskonale nadaje się zwykła oliwka dla dzieci. Kosztuje grosze, a zmyje tłusty nalot z kratki okapu w kilka minut. Nie będziesz musiała nawet jej szorować. Ten sposób jest stworzony do czyszczenia okapu ze stali nierdzewnej. Oliwka doskonale rozpuści i usunie tłuste warstwy z powierzchni urządzenia. Nakładaj oliwkę gąbką, a następnie ściągają ją ściereczką namoczoną w gorącej wodzie. Możesz użyć także szorstkiej strony gąbki, aby pozbyć się mocniejszych zabrudzeń. Na koniec przetrzyj okap kuchenny ręcznikiem papierowym.

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają