Kuchenka gazowa

i

Autor: pixabay.com Kuchenka gazowa

Patenty na czystą kuchnię

Bajerancki sposób na czyszczenie kuchenki. Ta jedna rzecz sprawi, że zrezygnujesz z płynu

2022-08-06 6:21

Kuchenka gazowa lub płyta indukcyjna to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń w kuchni. Korzystamy z niej praktycznie codziennie, a czasem nawet po kilka razy w ciągu dnia. Przygotowywana jest tam żywność dlatego utrzymanie kuchenki z czystości jest niezwykle ważne. Jednak wszyscy wiemy, że kuchenka brudzi się w trybie natychmiastowym. Wystarczy chwila nieuwagi i powstają plamy i zacieki. Przedstawiamy Ci genialny patent na szybkie umycie kuchenki. Te sposób działa zarówno w przypadku kuchenek gazowych, jak i płyt indukcyjnych.

Proste patenty na czystą kuchnię! Jak umyć kuchenkę gazową?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życie bez kuchenki. To zdecydowanie absolutny niezbędnik w każdym domu, to właśnie tam przygotowujemy posiłki - gotujemy zupy, dusimy mięsa czy smażymy ulubione naleśniki. Utrzymanie kuchenki w czystości jest bardzo ważne, w końcu ma ona kontakt z jedzeniem. Wszyscy jednak wiemy, że kuchenka potrafi brudzić się w ekspresowym tempie. Wystarczy chwila nieuwagi i powstają plamy, czy to z sosu, czy to z tłuszczu. Jak umyć kuchenką gazową? Przede wszystkim pamiętaj, by być dokładną, umyj wszystkie zakamarki i nie zostaw nigdzie brudu. Na początku zdejmij wszystkie paniki. Emaliowaną lub szklaną powierzchnię kuchenki domyjesz płynem do naczyń, lub wodą z sokiem z cytryny. Mieszanka ta rewelacyjnie rozpuści wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Sposób ten sprawdzi się również podczas czyszczenia płyty indukcyjnej. Do umycia żeliwnych kratek, które często znajdują się na kuchenkach gazowych doskonale sprawdzi się ocet, soda oczyszczona i woda. Taka mieszanka domyje każdy brud. 

Zobacz także: Ekspresowe sposoby na czyszczenie biżuterii, wystarczy tylko jeden składnik. Sprytny patent na lśniące i czyste pierścionki i kolczyki

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Zbierają na polskie drony dla Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają