Jak wyczyścić biżuterię?

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Jak czyścić złoto i srebro?

Ekspresowe sposoby na czyszczenie biżuterii, wystarczy tylko jeden składnik. Sprytny patent na lśniące i czyste pierścionki i kolczyki

2022-10-23 20:01

Twoja ulubiona biżuteria jak od jubilera - to możliwe. Złote i srebrne kolczyki, pierścionki i naszyjniki często z czasem matowieją i czernieją. Nienoszona biżuteria traci swój blask i piękny wygląd. Na szczęście istnieją domowe sposoby, by przywrócić jej oryginalny wygląd. Zobacz, jak czyścić biżuterię. Te proste patenty sprawią, że złota i srebrna biżuteria będzie wyglądała jak nowa.

Jak wyczyścić złotą biżuterię? Proste triki, aby była jak nowa

Do wytworzenia złotej biżuterii stapia się kruszeć z innymi metali, by w ten sposób podnieść jego stopień twardości i osiągnąć pożądaną barwę. W sumie, im mniejsza zawartość złota w próbie tym większe ryzyko, że biżuteria z czasem zmieni kolor na ciemniejszy. Przyjmuje się, że biżuteria o próbie 333 lub 375 może zacząć czernieć. Jak wyczyścić złotą biżuterię? Zanurz ją na kilka minut w letniej wodzie z domieszką mydła. Następnie opłucz i delikatnie przemyj szczoteczką z miękkim włosiem. Możesz również przygotować roztwór płynu do naczyń, 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej oraz ciepłej wody. Namocz biżuterię w takiej mieszance i przytrzymaj przez około 30 minut. Kolor złota można odświeżyć również za pomocą soku z cebuli, amoniaku oraz octu. 

Zobacz także: Przerażająca wizja dla znaków zodiaku! Horoskop na zimę. Te 3 znaki zodiaku pożegnają się ze swoim dotychczasowym życiem

Jak wyczyścić srebrną biżuterię? Ten patent uratuje każdy pierścionek i kolczyki

Srebro ma to do siebie, że nienoszone dosyć szybko ciemnieje i traci swój naturalny połysk. By poradzić sobie z tym problemem spryskaj srebrną biżuterią płynem do szyb i wyszoruj miękką szczoteczką. Na koniec wypoleruj ją bawełnianą tkaniną. W przypadku wyjątkowo uporczywych zabrudzeń pomoże niezastąpiona soda oczyszczona. Przygotuj pastę z 1/4 sody oczyszczonej i dwóch łyżek wody. Nałóż ją na biżuterię i odczekaj chwilę, a następnie wyszoruj. 

Sonda
Próbowałaś domowych sposobów oczyszczania biżuterii?
Królewski Ogród Światła zachwyca w Wilanowie