Jak wyczyścić zlew z konglomeratu

i

Autor: Shutterstock

Świetne sposoby na czystość w kuchni

Bombowy trik na czyszczenie zlewu z konglomeratu. Proszek o magicznym działaniu rozpuści brud i osad. Zlew będzie razić blaskiem

2022-12-09 4:36

Jak wyczyścić zlew z konglomeratu, aby usunąć z niego osad i kamień? Powierzchnia takiego zlewu jest nieco chropowata, przez co ciężko utrzymać go w czystości. Na szczęście istnieje jeden skuteczny sposób na czyszczenie zlewu z konglomeratu, który sprawi, że osad z kamienia, płynu i jedzenia zniknie bez szorowania. Odtąd zlew będzie lśnić jak nowy.

Czym wyczyścić zlew z konglomeratu?

Chcąc zachować zlew z konglomeratu w czystości, trzeba pamiętać, aby po każdym zmywaniu naczyń dokładnie go wymyć płynem i osuszyć. W ten sposób unikniesz powstawania nieładnych zacieków z wody i osadu wapiennego, który potem niestety trzeba najczęściej szorować. A czym wyczyścić zlew z konglomeratu? Jednym ze sposobów jest zastosowanie specjalnych detergentów przeznaczonych do tego typu powierzchni. Taki zlew jest trwały, dlatego można do jego czyszczenia użyć chropowatej warstwy gąbki, jednak nie wolno stosować ostrych druciaków. Zamiast chemii warto wykorzystać domowe sposoby na czyszczenie zlewu z konglomeratu. Z uporczywymi plamami doskonale poradzi sobie pasta z sody oczyszczonej. Jak wyczyścić zlew z konglomeratu sodą oczyszczoną? Do proszku dodaj odrobinę wody i nałóż na zabrudzenia. Po chwili wyczyść powierzchnię gąbką i gotowe.

Tani sposób na czyszczenie zlewu z konglomeratu

Niewiele osób zna jeszcze jeden świetny sposób na czyszczenie zlewu z konglomeratu. Ten prosty trik nie wymaga nawet szorowania powierzchni zlewu, a daje niesamowity efekt. Wystarczy wypełnić zlew ciepłą wodą i wsypać kilka łyżek proszku do prania. Wymieszać, aż proszek się rozpuści i pozostawić tak na około 2 godziny. Po tym czasie spuścić wodę i przepłukać powierzchnię. Proszek zmiękcza wodę i osad wapienny, a substancje aktywne usuwają brud oraz ewentualne plamy.

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany