Jak wyczyścić zlew granitowy

i

Autor: Shutterstock

Domowy środek czyszczący

Super patent na czyszczenie zlewu granitowego. Kiedy to zrobisz, pożegnasz matowy zlew raz na zawsze. Będzie czysty przez długi czas

2022-12-01 15:08

Zadajesz sobie pytanie, jak wyczyścić zlew granitowy? Ten element kuchenny stał się niezwykle modny w ostatnich latach, jednak wiele osób skarży się, ze jest trudny do utrzymania w czystości. Na szczęście istnieje pewien sposób na czyszczenie zlewu granitowego, dzięki któremu nie będzie już nigdy matowy. Wystarczy skorzystać z domowej metody, a zlew granitowy będzie lśnić przez wiele dni.

Jak wyczyścić zlew granitowy? Wypróbuj trik z octem

Czyszczenie zlewu granitowego nie jest skomplikowanym zadaniem. Jednak należy robić to codziennie, aby na bieżąco usuwać powstałe zabrudzenia i zapobiec pojawieniu się kamienia. Wystarczy po zmywaniu przetrzeć miękką gąbką lub ściereczką nasączoną płynem do naczyń powierzchnię zlewu, a następnie spłukać wodą. Poza tym warto przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu wyczyścić zlew granitowy octem. W ten sposób usuniesz osad z kamienia i sprawisz, że zlew będzie lśnić. Wymieszaj ocet z wodą w proporcji 1:1 i nasączyć nim gąbkę. Wyczyść zlew i odczekaj chwilę, następnie spłucz go wodą. Jeśli drażni cię zapach octu, to zrób pastę z sody oczyszczonej do czyszczenia zlewu granitowego. Pastą dokładnie wyszoruj powierzchnię zlewozmywaka i spłucz letnią wodą. Taki domowy preparat pozwala na usunięcie kamienia czy nieestetycznych odbarwień po kawie, czy soku z buraków.

Impregnacja zlewu zagwarantuje, że będzie lśnić przez wiele dni

Zlew granitowy warto raz na tydzień zaimpregnować zaimpregnować. Taka pielęgnacja pozwoli utrzymać go przez dłuższy czas w czystości i zapobiec powstawaniu osadu wapiennego. W tym celu należy natrzeć kamienną powierzchnię małą ilością jadalnego oleju np. kokosowego. Tłuszcz wcieraj bawełnianą ścierką, okrężnymi ruchami, a nadmiar usuń papierowym ręcznikiem.

Sonda
Używasz octu do domowych porządków?
7 roślin, które oczyszczają powietrze w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany