Sposób na czyszczenie zlewu

i

Autor: Shutterstock Sposób na czyszczenie zlewu

Zlew na błysk!

Specjalny trik na wyczyszczenie zlewu stalowego. Tani i bez chemii. Zlew będzie lśnić jak nowy przez długi czas

2022-11-30 12:07

Zabrałaś się za porządki i zastanawiasz się jak wyczyścić swój stalowy zlew, aby znowu był czysty i lśniący? Osad z detergentów i wody jest trudny do usunięcia, dlatego warto wykorzystać domowe sposoby na czyszczenie zlewu, które usunąć brud i sprawią, że będzie on lśnić jak nowy. Sprawdź, jak wyczyścić zlew, aby pozbyć się zacieków i go nie porysować.

Spoglądasz na zlew kuchenny i wiesz, że to najwyższy czas, aby go porządnie wyczyścić. Niewiele osób jednak wie, że jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na wyczyszczenie zlewu jest soda oczyszczona i ocet. Te dwa kuchenne produkty wprost nie mają sobie równych w usuwaniu brudu, zacieków z płynów i kamienia. A ich największą zaletą jest to, że na pewno nie zniszczą i nie porysują powierzchni zlewu stalowego. Jak wyczyścić zlew ze stali nierdzewnej, aby lśnił? To banalnie proste.

Sposób na czyszczenie zlewu octem

Czyszczenie zlewu octem to jeden z najpopularniejszych sposobów na usunięcie kamienia i brudu. Jets stosowany przez zwolenników ekologicznych sposobów na utrzymanie porządku w domu. Zwilż miękką gąbkę octem i delikatnie przetrzyj nią powierzchnię zlewu, aż osad zniknie. Szczeliny możesz wyszorować za pomocą szczoteczki do zębów. Po wszystkim spłucz zlew ciepłą wodą. Czyszczenie zlewu octem sprawi, że będzie on lśnić, ale też zapewni mu higieniczną czystość, ponieważ produkt ten ma właściwości dezynfekcyjne.

Czyszczenie zlewu sodą oczyszczoną bez szorowania

Soda oczyszczona to w ostatnich latach jeden z najbardziej lubianych środków czyszczących. Trzeba przyznać, że doskonale radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami i rozpuszcza nalot dosłownie na naszych oczach. Dzięki niej można wyczyścić zlew bez szorowania. Rozsyp proszek po zlewie i polej go odrobiną ciepłej wody tak, by utworzył pastę. Następnie gąbką wymyj jego powierzchnię i spłucz ciepłą wodą. 

Trik, dzięki któremu zlew będzie dłużej czysty

Jednym ze sposobów na utrzymanie zlewu ze stali nierdzewnej w czystości jest odpowiednie zabezpieczenie stali. Wiadomo, że zlewozmywak jest jednym z najczęściej używanych akcesoriów kuchennych i bardzo łatwo załazi brudem i kamieniem. Dlatego po każdym czyszczeniu warto wysmarować jego powierzchnię olejem spożywczym i wytrzeć do sucha. W ten sposób o wiele dłużej będzie lśnić z czystości, a kamień tak łatwo na nim sie nie osadzi.

Sonda
Stosujesz sodę oczyszczoną w domowych porządkach?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany