Jak wyczyścić zlewozmywak ze stali nierdzewnej

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić zlewozmywak ze stali nierdzewnej

Domowe porządki

Fachowy trik na wyczyszczenie stalowego zlewu z zacieków. Wydasz 2 zł, a będzie lśnić z czystości

2022-09-16 14:09

Zastanawiasz się, jak wyczyścić stalowy zlew z zacieków? Często na tego typu zlewozmywakach pojawia się ciemny nalot, zacieki, a nawet kamień, który ciężko doczyścić zwykłymi środkami do mycia. Wówczas najlepiej skorzystać z kilku podpowiedzi na czyszczenie zlewu stalowego, a znów będzie lśnić z czystości. Sprawdź, jak wyczyścić zacieki ze zlewu stalowego.

Jak wyczyścić zlew ze stali nierdzewnej?

Czysty i błyszczący zlew to duma każdej pani domu. Jednak ze względu na przeznaczenie to miejsce w domu, które wyjątkowo szybko się brudzi. Zwłaszcza w przypadku zlewu ze stali nierdzewnej utrzymanie czystości jest niezwykle trudne. Na zlewie stalowym pojawiają się zacieki, ciemny nalot, czy osad z kamienia. Nawet przy regularnym czyszczeniu i wycierania wody, to ciężko uniknąć zabrudzeń. Czasami z wyczyszczeniem zacieków na zlewie stalowym nie mogą poradzić sobie środki do mycia i konieczne jest szorowanie powierzchni. Jednak tu należy zachować szczególną ostrożność, aby podczas polerowania zlewozmywaka nie porysować jego powierzchni. Jak zatem wyczyścić zacieki ze zlewu stalowego, aby był czysty? Ten domowy sposób z pewnością ułatwi ci porządki i przyniesie spektakularny efekt.

Domowy sposób na wyczyszczenie zlewu stalowego z zacieków

Zauważyłaś nieestetyczne zacieki na zlewie ze stali nierdzewnej? Możesz je usunąć w prosty sposób. Wystarczy, że kupisz sodę oczyszczoną, która kosztuje około 2 zł. Wymieszaj ją z odrobiną wody, tak aby powstała pasta i rozłóż ją na powierzchni zlewu. Podstaw na 15 minut, po czym delikatnie wypoleruj miękką ściereczką. Jeśli na zlewie ze stali pojawił się osad z kamienia, możesz go wyczyścić octem. To kolejny domowy sposób na czyszczenie zlewu, który znakomicie poradzi sobie z zaciekami i kamieniem. Zwilż gąbkę octem i jej miękką stroną wymyj zabrudzone miejsca.

Zobacz: Rzetelny sposób na odetkanie zatkanego zlewu. Wsyp tę mieszankę, a udrożnisz rury bez pomocy hydraulika

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Nasi Partnerzy polecają