Podwyżki za prąd w 2021

i

Autor: Pixabay

Ceny prądu i gazu do góry. Jak zacząć oszczędzać na rachunkach?

2021-12-20 14:03

Od nowego roku czekają nas znaczące podwyżki rachunków za prąd i gaz. W związku z tym, dobrym postanowieniem noworocznym okazać się może oszczędzanie na rachunkach gospodarstwa domowego. Podwyżką cen objęty będzie prąd (około 24%) oraz gaz (około 54%), dlatego warto zainteresować się tym, w jaki sposób możemy oszczędzić te zasoby. Jak zatem postępować, aby oszczędzać zużycie prądu i gazu?

Czekająca nas podwyżka cen prądu i gazu może budzić niepokój. Sprawić ona może, iż trudniej będzie nam utrzymać oszczędność w budżecie domowym. Ponadto podwyżka ta wiąże się z poszukiwaniem form oszczędzania prądu i gazu, aby nie odczuć jej w sposób wyraźny.

Aby zmniejszyć zużycie prądu...

Istnieje kilka względnie prostych sposobów, mogących pomóc nam w oszczędzaniu prądu. Zdarza się jednak, że nie pamiętamy o nich w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego też warto skupiać się na tym, aby: uruchamiać tylko pełną zmywarkę i pralkę, nieużywany sprzęt odłączać od kontaktu, stosować żarówki energooszczędne, pamiętać o wyłączaniu światła czy nie przegrzewać mieszkania.

Aby oszczędzać gaz...

W organizacji budżetu domowego warto zwrócić uwagę na ceny różnych dostawców gazu. Poza jednak tym krokiem, należy pamiętać, że nasze codzienne postępowanie może skutkować wysokim lub też oszczędnym zużyciem gazu. Aby móc zużywać jak najmniejszą ilość tego zasobu, postaraj się: odsłonić grzejniki, uszczelnić okna, gotować energooszczędnie, brać krótkie prysznice oraz dbać o stan kaloryferów.

Wspomniane wyżej sposoby, stosowane w życiu codziennym pozwolą Ci zmierzyć się z nadchodzącymi podwyżkami. Dzięki skrupulatnemu stosowaniu danych metod nabędziesz nowe przyzwyczajenia, które ułatwią Ci oszczędzanie prądu i gazu.

Sonda
Obawiasz się podwyżki cen prądu?
Sedno Sprawy - Anna Maria Żukowska