Czy ludziom grozi wyginięcie? Czy czeka nas TRAGICZNY koniec?

2020-11-19 11:26 kaja
Koniec świata 7 października? Asteroida zbliża się do Ziemi! Wiemy co się stanie!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - Ilustracja do artykułu

Wydaje się, że w naturze wszystko ma swój czas. Historia naszej planety pokazała nam, że nic na niej nie jest wieczne. Wydaje się, że pojawienie się na ziemi istot rozumnych i posiadających świadomość, czyli ludzi może oznaczać, że nie podzielimy losów dinozaurów. Jednak, czy aby na pewno? Naukowcy są zdania, że ludzi, tak jak inne gatunki przed nami, czeka wyginięcie, dodatkowo sami niszcząc naszą planetę pracujemy, by pozbawić się warunków do życia.

W kontekście historii naszej planety ludzie pojawili się na niej stosunkowo niedawno. Dla porównania dinozaury stanowiły dominującą grupę kręgowców na ziemie przez około 135 milionów lat aż do wymierania kredowego około 66 milionów lat temu. Pierwsze małpy człekokształtne pojawić się mogły około 15-20 mln lat temu, natomiast pierwszy gatunek uznawany za człowieka (homo gautengensis) około 2,5 mln lat temu. Oczywiście, wszystkie te wyliczenia opieramy na wykopanych szkieletach i skamienielinach dlatego margines błędu jest dosyć spory. Cały czas odkrywamy nowe gałęzie naszej ewolucji i uzupełniamy wiedzę. 

Czytaj także: KONIEC świata będzie w grudniu 2020? PRZERAŻAJĄCE! Jak się przygotować?

Czy ludzkość czeka wyginięcie? 

Zasadniczo wyginąć można na kilka sposobów. Pierwszy z nich to gwałtowna, naturalna katastrofa przybył najczęściej z kosmosu. Taki rodzaj apokalipsy często głoszą przepowiednie jasnowidzów, którzy zakładają, że koniec naszej cywilizacji będzie nagły i niespodziewany. Ziemię z kosmosu może zniszczyć wielka asteroida, zderzenie się z inną planetą, zniszczenie słońca, czy promieniowanie gamma. Według naukowców pozostaje jeszcze jednak możliwość, a mianowicie czarna dziura, jednak w tym przypadku nie wiadomo jak dokładnie by się to skończyło. 

Zobacz również: Czy WITAMINY chronią przed przeziębieniem? WYNIKI BADAŃ są zróżnicowane

Drugim sposobem wyginięcie ludzkości jest zniszczenie planety przez nas samych. Może się okazać, że zbytnia eksploatacja i niszczenie planety sprawi, że zabraknie na niej zasobów potrzebnych do życia. Według naukowców człowiek nie przeżyje bez roślin, innych zwierząt oraz dostępu do promieni słonecznych, nie wspominając już o czymś tak oczywistym jak tlen. Dbajmy zatem o naszą planetę, w innym przypadku do owej apokalipsy doprowadzimy sami na własne życzenie, a może się okazać, żę mimo poszukań w kosmosie nie znajdziemy tak innej planety, na której będziemy mogli żyć. 

Tak mieszka Aleksander Kwaśniewski. Niewiarygodnie piękna rezydencja
Najnowsze