Jak usunąć z kubków osad po herbacie i kawie?

i

Autor: Shutterstock

Łatwo i bez użycia chemikaliów

Czym wyczyścić osad z herbaty z kubka? Pyszniutki sposób na uporczywy osad. Kubek będzie lśnił czystością

2022-09-15 16:31

Długie jesienne wieczory sprzyjają siedzeniu pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty w dłoni. Jednak czasami, po zaparzeniu kilku aromatycznych naparów w naszym ulubionym kubku tworzy się brzydki osad, którego nie usuwa nawet zmywarka. Dlatego warto sięgnąć po inne rozwiązania. Sprawdź czym usunąć osad z herbaty z kubka lub szklanki.

Umycie kubka w zmywarce lub wodą z płynem do naczyń nie zawsze usuwa osad z herbaty. Zdarza się także, że z zabrudzeniem nie radzi sobie także zmywarka. Poza tym niektóre naczynia trzeba myć ręcznie z uwagi na delikatność tworzywa lub dekoracje, które mógłby się zniszczyć pod wpływem agresywnych środków chemicznych. Dlatego warto sięgnąć po niezawodne i naturalne sposoby usuwania osadu z herbaty.

Czym wyczyścić osad z herbaty z kubka?

Zanim przejdziemy do wyjaśnień czym najlepiej usunąć osad z herbaty z kubka, zacznijmy od tego, czego nie wolno używać. Z pewnością nie powinniśmy sięgać po różnego rodzaju wybielacze. Mimo, że agresywne chemiczne środki szybko poradzą sobie z zabrudzeniami to z pewnością nie będą miały dobrego wpływu na nasze zdrowie. Mogą także zniszczyć naczynia. Lepiej sięgnąć po bezpieczne produkty, które nie tylko ładniej pachną ale nie mają negatywnego wpływu na nasz organizm. Najprostszym naturalnym sposobem, by wyczyścić osad z z herbaty z kubka jest użycie cytryny oraz gorącej wody. Sprawdzi się także kwasek cytrynowy, soda i ocet. Przyda się również gąbka do mycia naczyń.

ZOBACZ TEŻ: Miodzio sposób na to, jak wyczyścić przypaloną blachę piekarnika. Spalenizna i tłuszcz znikają w oka mgnieniu

Jak wyczyścić osad z herbaty z kubka?

Jeśli podczas tradycyjnego zmywania naczyń osad z herbaty z kubka nie schodzi, warto sięgnąć po wyżej wymienione produkty. Jak wyczyścić kubek przy użyciu cytryny i gorącej wody? Wystarczy wycisnąć sok z połowy cytryny do kubka i uzupełnić naczynie gorąca wodą. Odczekać około 3 minut, a następnie umyć kubek gąbką. Podobnie postępujemy z kwaskiem cytrynowym i octem. Kubek można również oczyścić z osadu po herbacie przy pomocy sody oczyszczonej. Na gąbkę nanieś łyżeczkę sody, dodaj kropelkę płynu do naczyń i umyj jak zwykle.

NIE PRZEGAP: Jak szybko wyczyścić kaloryfer w środku? Prześwietny sposób na czysty grzejnik. Wykorzystaj ten trik, a pozbędziesz się kurzu

Sonda
Czym usuwasz osad z herbaty z kubka?
Tańczące z Promocjami 15.09.22
Nasi Partnerzy polecają