Czyszczenie wanny akrylowej

i

Autor: Shutterstock Czyszczenie wanny akrylowej

Sposoby na sprzątanie

Dodaj 3 łyżki i wymieszaj. W ten sposób wyczyścisz wannę z kamienia oraz osadu. Znajoma sprzątaczka zdradziła, że ona robi to tylko i wyłącznie w ten sposób

2023-10-03 10:23

Wannę też trzeba czyścić. Jeżeli nie będzie to regularnie wykonywane, to z czasem wanna pokryje się grubą warstwą kamienia oraz osadu. Wanna, podobnie jak inne elementy armatury, które mają regularny kontakt z wodą, łatwo pokrywa się nieestetycznym osadem. Sprzątaczka zdradziła nam swój sposób na mycie wanny, dzięki któremu kamień i osad rozpuszczają się niemalże na Twoich oczach. Sprawdź najlepszy sposób na mycie wanny.

Jak szybko wyczyścić wannę? Poznaj trik od sprzątaczki 

Wanna podobnie jak zlew czy prysznic ma regularny kontakt z wodą i z czasem pokrywa się kamieniem oraz osadem. To całkowicie normalnie zjawisko, które jednak gdy nie będzie regularnie czyszczone może spowodować awarię lub nawet pęknięcia na powierzchni wanny. Systematyczne czyszczenie wanny pomaga uniknąć szorowania, a niewielki osad jest łatwy do usunięcia. Klasyczne detergenty zawodzą podczas mycia wanny? Koniecznie wypróbuj domowe sposoby. Często są one tańsze od kupnych specyfików, a niejednokrotnie okazują się bardziej skuteczne. Znajoma sprzątaczka zdradziła nam swój sposób na mycie wanny.

Zobacz również: Rozpuść 1 tabletkę w wodzie i wylej na blachę. Nastaw piekarnik. Stary brud zniknie w 2 godziny. Sposób na czyszczenie piekarnika

Jak myć wannę? Sposób z wykorzystaniem sody oczyszczonej

Podczas czyszczenia wanny niezastąpiona okazuje się być soda oczyszczona. Wystarczy, że rozrobisz sodę oczyszczoną w wodzie w proporcjach 3:1. Dodaj 3 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżkę wody. Tak przygotowaną pastę nałóż na gąbkę, porządnie wyszoruj całą powierzchnię wanny i spłucz do czysta. 

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Tańczące z promocjami 02.10.2023