DOM 30 06

i

Autor: Andrzej Lange

Dom Deweloperzy Wnętrza. Radzymin wygodny do mieszkania

2016-06-30 18:09

Radzymin to miasto z bardzo bogatą historią i tradycją. W pobliżu znajdziemy lasy pełne grzybów i doskonałe miejsca na wypady rowerowe. Dzięki trasie S8 dojazd z Radzymina do centrum Warszawy zajmie zaledwie 25 minut!

Dobry dojazd do stolicy i bliskość natury

Nie jest to zwykła miejscowość satelicka stolicy, tylko miasto z własną kilkusetletnią historią. To wpłynęło nie tylko na silną tożsamość mieszkańców, lecz także na architekturę miasteczka. Jedynym kłopotem jest dojazd do stolicy trwający ok. 45 minut. Ma to się znacznie zmienić dzięki trasie S8.

– Prace są już bardzo zaawansowane. Drogowcy zapowiadają zakończenie budowy na połowę przyszłego roku. To skróci nam dojazd do centrum Warszawy o 20 minut – mówi Piotr Bombot z firmy Verodom, która w centrum Radzymina buduje Akacjową Aleję. – Powstają po trzy pasy ruchu w każdą stronę. To bardzo ułatwi podróżowanie – dodaje.

Zwycięska bitwa

Radzymin zasłynął podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Stoczono tu zwycięską bitwę, która odegrała kluczową rolę w dziejach Europy, ratując ją przed bolszewikami. Dzień 15 sierpnia stał się świętem narodowym. W Radzyminie jest on obchodzony szczególnie uroczyście.

Dla wielbicieli rowerowych wycieczek powstały Radzymińskie Szlaki Rowerowe Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Teraz dzięki Funduszom Europejskim ma także powstać ścieżka rowerowa prowadząca nad Jezioro Zegrzyńskie. To tylko 8 km! Samo miasto także skorzysta na funduszach – planowana jest przebudowa ulic i miejskiego parku. Ma się tam pojawić infrastruktura sportowa i miejsce na pikniki.

Kajaki, rowery i grzyby

Radzymin to także świetne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych. Można popłynąć na spływ kajakowy Rządzą oraz Bugiem i Narwią do Jeziora Zegrzyńskiego. Wokół miasta rosną piękne lasy, którymi zachwyceni będą nie tylko miłośnicy grzybobrania.