Atak plagi szalonych mrówek! Plują kwasem, zabijają zwierzęta, niszczą uprawy i domy!

i

Autor: pixabay.com

Domowe sposoby na mrówki w ogródku. Tak pozbędziesz się ich raz na zawsze!

2022-06-29 11:06

Mrówki w sezonie pojawiają się na roślinach bądź na trawniku. Ich nadmierna ilość może denerwować ogrodników, ponieważ zdarza się, że mrówki niszczą roślinność. W takiej sytuacji warto rozpocząć działania, aby pozbyć się mrówek ze swojego ogrodu. Istnieje kilka szybkich sposobów na mrówki w ogrodzie. Do ich wykonania wystarczą domowe lub ogrodowe przedmioty, które każdy posiada. Sprawdź domowe i ogrodowe metody na pozbycie się mrówek na zawsze!

Mrówki spotkać możemy prawie wszędzie. Każdy dorosły chociaż raz pozbywał się ich z domu lub ogrodu, a każde – nawet najmłodsze dziecko – widziało mrówkę na własne oczy. Mrówki odżywiają się głównie roślinami, co powoduje, że ich obecność w ogrodach może przysporzyć wiele nieprzyjemności.

Powszechnie uważa się mrówki za owady pożyteczne, dlatego nie warto eliminować ich z lasów czy łąk. Inaczej wygląda sprawa, kiedy mrówki pojawią się w naszym ogrodzie. Rodzi to zagrożenie, że dostaną się do naszego domu bądź zniszczą uprawiane ze starannością rośliny. W takim momencie warto rozpocząć działanie.

Najistotniejszy problem z mrówkami dotyczy ich zbyt dużej ilości. Wtedy powinno się działać, aby pozbyć się ich z własnego ogrodu. Nie powinno się jednak w okolicy roślin stosować dużej ilości chemii, bo może im to zagrozić. Aby pozbyć się mrówek z ogrodu zastosuj te domowe i szybkie sposoby!

Użyj tego co znajdziesz w domu

Domowe przedmioty mogą w prosty i sprawny sposób wesprzeć Cię w walce z mrówkami. W celu ochrony swojego ogrodu, ale i zapobiegania dostaniu się mrówek do pomieszczeń mieszkalnych, możesz zastosować:

  • Gorącą wodę – zalanie mrowiska wrzątkiem może w szybki i sprawny sposób pomóc w pozbyciu się kolonii mrówek
  • Miód – pomoże Ci w wykonaniu świetnej pułapki. Wystarczy nałożyć go na talerzyk, a mrówki przyciągnięte przysmakiem utkną w nim na długo.
  • Mąkę kukurydzianą/proszek do pieczenia/sodę oczyszczoną – zamiast chemicznej posypki zastosuj właśnie te składniki. Posyp w miejscach uczęszczanych przez mrówki. Mrówki chętnie zbiorą ziarna i będą je spożywać, co zakończy się ich śmiercią
  • Cynamon – kiedy mrówki szczególnie nękają jedną z Twoich roślin, wysyp wokół niej okrąg z cynamonu. Stworzy on barierę ochronną przed mrówkami

Ogrodowe sposoby

Możesz skonstruować pułapkę na mrówki w glinianej doniczce. Wystarczy, że umieścisz w niej sporą ilość trocin. Po pewnym czasie mrówki powinny przenieść swoje mrowisko właśnie do Twojej pułapki. Gdy doniczka będzie pełna mrówek wystarczy, że przeniesiesz ją w miejsce z dala od Twojego domu i ogrodu.

Inną metodą może być sadzenie i uprawianie roślin, do których właściwości należy odstraszanie mrówek. Aby zapobiegać rozrastaniu się mrowisk w Twoim ogrodzie, posadź:

  • Pomidory
  • Lawendę
  • Wrotycz pospolity
  • Tymianek
  • Miętę polną
Sonda
Czy boisz się owadów?
Przyjaciółki. Wpadka z rozporkiem Pawła Deląga w garderobie. Teściowa chwyciła tam, gdzie nie powinna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE