Dzieci urodzone w tym miesiącu to prawdziwi geniusze

i

Autor: Shutterstock Dzieci urodzone w tym miesiącu to prawdziwi geniusze

Data urodzenia a inteligencja

Dzieci urodzone w tym miesiącu to prawdziwi geniusze. W szkole radzą sobie najlepiej. Same piątki i szóstki w dzienniku

2023-02-07 10:37

Dzieci urodzone w tym miesiącu osiągają lepsze wyniki w nauce od swoich kolegów. Zgodnie z najnowszymi badaniami okazuje się, że dzieci urodzone późną jesienią są wyjątkowo zdolne i pozostawiają w tyle swoich rówieśników z innych miesięcy. To właśnie one najlepiej radzą sobie w szkole, a w dzienniku nie brakuje im piątek i szóstek. To ogromna duma rodziców.

Dzieci urodzone późną jesienią najlepiej radzą sobie w szkole

Okazuje się, że w osiągnięciu sukcesu pomaga nie tylko ciężka praca i nauka, ale również miesiąc naszego urodzenia. Zgodnie z badaniami, których wyniki opublikowanych przez brytyjską firmę Atom Learning zajmującą się technologią edukacyjną w wieku od 7 do 11 lat, dzieci urodzone w tym miesiącu znacznie lepiej radzą sobie w szkole niż ich rówieśnicy. W którym miesiącu rodzą się najmądrzejsze dzieci? Największe szanse na osiągnięcie sukcesu w szkole podstawowej mają dzieci urodzone w listopadzie. Podczas badań przeanalizowano wyniki 5 tysięcy uczniów klasy 6. Z kolei dzieci urodzone w lipcu zdecydowanie najgorzej radzą sobie ze szkolnymi obowiązkami. - Dzieci urodzone w drugiej części roku szkolnego mają mniej czasu na rozwój słownictwa, czy ćwiczenie umiejętności społecznych. To może wpłynąć na ich przystosowanie do zajęć w szkole podstawowej i sprawić, że będą sobie radzić z nauką gorzej, niż ich koledzy, którzy przyszli na świat w innych miesiącach - tłumaczy Anna Masterson, badaczka w Atom Learning.

Dzieci urodzone w tym miesiącu są geniuszami

Na podstawie przeprowadzonych badań stworzono listę miesięcy, w których rodzą się najzdolniejsze dzieci. Ustawiono je zgodnie z uzyskanym wynikiem.

 1. Listopad – 3046
 2. Wrzesień – 3045
 3. Grudzień – 3041
 4. Luty – 3024
 5. Październik – 3016
 6. Styczeń – 3014
 7. Kwiecień – 2997
 8. Czerwiec – 2995
 9. Maj – 2991
 10. Marzec – 2982
 11. Sierpień – 2973
 12. Lipiec – 2932
Sonda
W którym miesiącu się urodziłeś/aś?
Znak zodiaku a charakter dziecka - Skorpion
Nasi Partnerzy polecają