Dzień Pluszowego Misia. Pielęgnuj w sobie wewnętrzne dziecko

2021-11-25 11:00
Maskotka, miś, pluszowy miś
Autor: Pixabay.com

W dniu 25 listopada warto jest przypomnieć sobie czasy dzieciństwa. Każdy z nas miał zapewne swoje ulubione zabawki. Dzień Pluszowego Misia może być miłym, nostalgicznym wspominaniem przeszłości. Celebrując święto puchatych przyjaciół dzieciństwa, warto jest przez chwilę znowu spróbować poczuć się jak dziecko. Dajmy zatem przestrzeń do świętowania zarówno swoim dzieciom, jak i sobie.

Dzień Pluszowego Misia to urocze święto, które obchodzić mogą nie tylko nasze pociechy. Poza bowiem przyjemnością, którą ten dzień wywołać może u dzieci, znaleźć możemy jeszcze jedną jego rolę. W Dniu Pluszowego Misia każdy, dorosły już człowiek, może myślami powrócić do czasów dzieciństwa. Dzięki temu święto to może stać się dla nas wyjątkowym czasem.

Przypominając sobie przeszłe czasy, każdy z nas może pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko. Wystarczy przypomnieć sobie pragnienia, marzenia i cele, którymi wtedy się kierowaliśmy. Ponadto swoista dziecięca beztroska, którą charakteryzowaliśmy się niegdyś, może przypomnieć nam czasy, gdy radość czerpaliśmy nawet z najmniejszych i nieoczywistych rzeczy. Zatem obchodząc tegoroczny Dzień Pluszowego Misia, spróbujmy choć na chwilę powrócić myślami do przeszłości, aby móc ponownie odkryć swoje wewnętrzne dziecko i zyskać radość, o której być może zapomnieliśmy.

Sonda
Wyprawka dla dziecka. Kiedy przygotować?
Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niezaszczepieni to nieodpowiedzialni ludzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE