Egzorcyzmy. NIE RÓB TEGO W DOMU! Czym grozi zabawa w egzorcystę i wywoływanie duchów?

2015-01-28 17:30

W Polsce z roku na rok zwiększa się ilość egzorcystów. Czy to oznacza, że zło dręczy coraz więcej rodaków? A może uodporniło się na modlitwy duchownych? Medycyna nie wyklucza, że człowiek bywa opętany, ale nie umie tego wytłumaczyć.

Egzorcyzmy mają na celu wypędzenie złego ducha poprzez modlitwy wznoszone do Boga. Teoretycznie funkcję tę może sprawować każdy kapłan, który musi cechować się kilkoma ważnymi cechami.  Przede wszystkim musi być osobą nieskazitelną i pobożną. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie powinien mieć na sumieniu żadnych ciężkich grzechów ani słabości. W przeciwnym razie podczas egzorcyzmów szatan może je wykorzystać przeciwko kapłanowi, wytykając mu jego słabości. Może to mieć zły wpływ zarówno na egzorcystę jak i na przebieg modlitwy. Egzorcyzmów zdecydowanie nie powinny wykonywać osoby świeckie, tym bardziej jeżeli nie zostali ochrzczeni. Demon może zaatakować ich samych wykorzystując ich słabości. Egzorcyzmy to rozkazywanie Szatanowi. Wchodzenie z nim w dialog może się zakończyć tragicznie.

Egzorcyzmy to wyjątkowo niebezpieczne rytuały, podczas których może ucierpieć i sam kapłan. Osoba opętana przez demona zdradza nadnaturalną siłę i czasami atakuje egzorcystę. Może także ugryźć kapłana lub zwymiotować drobnymi przedmiotami, na przykład gwoździami.

Księża nie chcą opowiadać o szczegółach egzorcyzmów. Wspominają jedynie o konwulsjach i rzucaniu się opętanych na widok krzyża. O krzykach, przekleństwach, ponadludzkiej sile, niezwykłych zachowaniach

W przypadku osób świeckich niebezpieczne są nie tylko egzorcyzmy, ale i zabawy z wywoływaniem duchów. Rytuał ten praktycznie otwiera drzwi złym siłom. Osoby często odczuwają nocą niepokój, czują czyjąś obecność, zimnych podmuch powietrza. Ich ciało drży, a w ustach pojawia się piana.

Zobacz: Rodzina odprawiała egzorcyzmy

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki