Jak uprać tapicerkę meblową?

i

Autor: Shutterstock Jak uprać tapicerkę meblową?

Jak wyczyścić tapicerkę?

Fenomenalny sposób na pranie tapicerki meblowej. Jeden trik, a tapicerka będzie jak nowa. Jak wyczyścić kanapę domowymi sposobami?

2022-12-01 8:31

Sposoby na pranie i czyszczenie tapicerki meblowej. Początek grudnia w wielu polskich domach oznacza początek przedświątecznych porządków. Jednym z najważniejszych aspektów podczas przygotowania domu do Świąt Bożego Narodzenia jest wypranie tapicerki na kanapach i krzesłach. To czynność, która tylko na pozór wydaje się trudna i czasochłonna. Zobacz domowe sposoby na pranie tapicerki meblowej. Ten fenomenalny trik sprawi, że przestaniesz korzystać z drogich detergentów.

Boski sposób na pranie tapicerki meblowej. Kanapa i krzesła będą jak nowe 

Wbrew pozorom czyszczenie tapicerki nie musi być męczące i trudne. Pamiętaj, że warto to robić regularnie. Wszelkiego rodzaju tkaniny chłoną brud, zapachy, a nawet martwy naskórek. Czysta tapicerka meblowa wpływa na jakość powietrza w naszym domu. Do prania tapicerki możesz wykorzystać specjalne, kupne detergenty, możesz także skorzystać z domowych sposobów. Znały je już nasze babcie, a swoją skutecznością nie ustępują sklepowych specyfikom. Jak uprać tapicerkę meblową domowymi sposobami?

Zobacz także: Zamiokulkas nie chce wypuszczać nowych liści? Zrób to, a kwiat będzie rósł jak szalony

Pranie tapicerki meblowej. Soda oczyszczona

Do prania tapicerki rewelacyjnie sprawdzi się soda oczyszczona. Będzie ona skuteczna zwłaszcza w przypadku tkanin, których nie można prać na mokro. Posyp zabrudzenia sodą oczyszczoną (zabrudzone miejsce możesz lekko zwilżyć wodą) i pozostaw tak na kilka godzin. Następnie porządnie odkurz swój mebel.

Pranie tapicerki meblowej. Ocet

Ocet pomoże nam praktycznie we wszystkim, również podczas czyszczenia tapicerki meblowej. Sposób ten sprawdzi się przede wszystkim na stare i zaschnięte plamy, których nic innego nie chce domyć. Przygotuj roztwór octu, proszku do pieczenie i ciepłej wody. Jeden list wody zmieszaj z dwoma łyżeczkami proszku oraz 2 łyżkami octu. Tak przygotowaną mieszankę nanieś na plamę i pozostaw na kilka minut. Następnie delikatnie przemyj wszystko wodą. 

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
W Lesznie powstała Chatka Świętego Mikołaja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany