Gdy żar leje się z nieba. Zabezpiecz mieszkanie przed słońcem

2020-08-13 13:08 MO
Rolety rzymskie – wybierz elegancką funkcjonalność
Autor: materiały prasowe Rolety rzymskie Dekoria

Nie wyobrażamy sobie wakacji bez słońca, ale w upalne dni najlepiej wypoczywamy w zacienionych wnętrzach. Jak zabezpieczyć nasze mieszkanie przed intensywnym nasłonecznieniem.

Sprawdzonymi metodami chroniącymi nas przed nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzaniem są rolety, żaluzje i markizy. Są łatwe w montażu i trwałe.

Decydując się na żaluzje możemy wybrać – drewniane, aluminiowe oraz plisy w tzw. stylu weneckim. Opuszczone możemy ustawić tak, aby całkowicie blokowały dostęp światła do pomieszczenia lub pozostawić w pozycji umożliwiającej przepuszczanie promieni słonecznych. Według fachowców zaciemniają one pomieszczenie w 75 procentach..

Skutecznym  filtrem przeciwsłonecznym są również rolety.  Ilość wpuszczanego światła do pomieszczenia będzie zależała od tworzywa z jakiego zostały wykonane. Są takie, które zaciemniają w 100 procentach.

Dodatkowym walorem rolet jest ogromna ilość kolorów i faktur, w jakich są dostępne. Ułatwia to dobranie produktu idealnie pasującego do stylu wnętrza. 

Równie skutecznie zaciemnią nie tylko pomieszczenie, ale również balkon czy taras markizy.

Ważny kolor

Przy wyborze zarówno rolet jak i markiz duża rolę odgrywa kolor. Mimo, że ciemniejszy przepuszcza mniej światła słonecznego, to bardziej się nagrzewa. Lepiej więc wybrać rolety i markizy w jasnych kolorach.

Przeczytaj też: Jak hodować duże rośliny w domu ?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj 

 

Najnowsze