Gra o tron. Brytyjczycy nadają dzieciom imiona bohaterów kultowego serialu!

2014-08-17 22:57

Gra o tron - przebojowy serial HBO - stała się inspiracją dla brytyjskich rodziców w kwestii wyboru imienia dla swojej pociechy. Imiona bohaterów Gry o tron królują w czołówce najchętniej wybieranych imion dla dzieci wśród Brytyjczyków.

Arya i Khaleesi to bohaterki kultowego serialu "Gra o tron", ale również najchętniej wybierane imiona dla brytyjskich dziewczynek! Zaskakującymi danymi podzielił się urząd statystyczny w Wielkiej Brytanii. Wśród nowonarodzonych chłopców spotkamy najczęściej Brana, którego w "Grze o tron" gra Isaac Hempstead-Wright.

Zobacz: Justin Bieber nominował Baracka Obamę do splasha! [WIDEO]

W ubiegłym roku aż 187 dziewczynek otrzymało imię Arya. Arya Stark to jedna z głównych bohaterek serialu HBO. W jej rolę wcieliła się Maisie Williams. Cechują ją odwaga, bezpośredniość i nerwowość. Czyżby właśnie takich cech upatrywali się w swoich córkach brytyjscy rodzice?

Na drugim miejscu znalazło się imię Khaleesi. 50 nowonarodzonych Brytyjek dostało imię na cześć właśnie tej bohaterki "Gry o tron". Odtwarzana przez Emilię Clark serialowa Khaleesi jest piękna i odważna. Ktoż nie chciałby mieć takiej córki?

Podekscytowanych przebojowym serialem rodziców zainspirował również Bran, grany przez Isaaca Hempsteada-Wrighta. To 8-letni bohater serialu, który często miewa prorocze sny.

Okrutny Sandor Clegane (w tej roli aktor Rory McCann) też znalazł swoich imienników wśród nowonarodzonych Brytyjczyków. Na jego cześć imię nadano trzem chłopcom.

Nadawnie dzieciom imion bohaterów popularnych seriali to dobry pomysł? Jak myslicie, jakie imiona królowałyby w Polsce?

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail