Hindus nie je i nie pije od 74 lat. Niezwykła zdolność fakira z Indii

2010-10-04 9:00

Hinduski fakir Prahlad Jani (82 l.) twierdzi, że nie je i nie pije od 74 lat, bo odżywia się powietrzem podczas medytacji, których podstawą jest miarowy oddech. Naukowcy postanowili zweryfikować jego rzekomą zdolność. Okazało się, że przez całe 10 dni pod stałą obserwacją kamer nie jadł, nie pił i czuł się bardzo dobrze. Czy Hindus rzeczywiście posiadł cudowną zdolność życia bez jedzenia i picia?

O hinduskim mistrzu medytacji który pości od 74 lat napisał serwis BBC News. Asceta został dokładnie przebadany w szpitalu w mieście Ahmedabad w zachodnich Indiach. Potwierdzony wyczyn fakira jest o tyle niezwykły, że o ile przeciętny człowiek może przeżyć przez jedzenia kilka tygodni, to przetrwanie bez wody jest możliwe zaledwie przez 3-4 dni.

W czasie pobytu w szpitalu przez 10 dni Prahlad Jani nie jadł, nie pił, a także nie wydalał moczu ani kału. Ze szczegółowych badań wynika, że jego organizm pracuje tak, jak u całkowicie zdrowego, starszego mężczyzny.

Przeczytaj koniecznie: Polaku! Trują cię jedzeniem: salmonella w rodzynkach, pasożyty w rybach, odchody w ryżu

Większość życia fakir spędza w jaskini, położonej niedaleko świątyni Ambaji (czyt. ambadżi) w hinduskim stanie Gujarat (czyt. gudżarat). - Ja po prostu nie odczuwam potrzeby jedzenia ani picia - skromnie stwierdza Hindus. Żywi się, jak sam twierdzi "świeżym powietrzem", odkąd wyprowadził się z domu w wieku 8 lat, gdy zdecydował się zamieszkać w jaskini i poświęcić życie medytacjom. Styl prowadzonych przez niego modłów kładzie duży nacisk na miarowy oddech.

Patrz też: Dziewczynka-magnes: Przyciąga przedmioty z metalu, szkła i plastiku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE