Jak dbać o włosy zimą? Oto sprawdzone sposoby!

2015-01-22 16:00

Pielęgnacja włosów zimą powinna być zupełnie inna niż wiosną, latem czy jesienią. Należy odżywiać i nawilżać włosy, a także chronić je przed mrozem, zimnym wiatrem oraz suchym powietrzem w pomieszczeniach. Sprawdź, w jaki sposób dbać włosy zimą.

Niskie temperatury, wiatr i śnieg sprawiają, że włosy stają się łamliwe i tracą swój blask. Ich osłabienie spowodowane jest także przez ogrzewanie czy używanie suszarki. W zimie włosy wymagają więc szczególnej pielęgnacji.

Czapki szkodzą włosom?

Zimne powietrze negatywnie wpływa na cebulki włosowe, może je uszkodzić, powodując wypadanie i gorszy porost włosów. Warto więc nosić czapkę zimą, by tego uniknąć. Czapka powinna być z wełny lub innych materiałów niesyntetycznych, które pozwolą oddychać skórze. Źle dobrane okrycie głowy spowoduje, że skóra będzie się łuszczyć i swędzieć.

Sprawdź: Wypadają ci włosy? Sprawdź, co może być przyczyną i jak temu zapobiec

Odżywianie i nawilżanie włosów

Zimą należy nawilżać i odżywiać włosy. Najlepiej sprawdzą się oleje (np. z oliwy z oliwek, rycynowy lub arganowy). Również maski nawilżające (np. z masłem shea) pomogą w odbudowie włosów. Wystarczy nałożyć maskę lub olej na włosy, zabezpieczyć foliowym czepkiem i owinąć ciepłym ręcznikiem na przynajmniej godzinę. Warto również zmienić szczotkę do włosów na taką z naturalnym włosiem.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE