Pranie

i

Autor: Pexels

Jak odpowiednio suszyć pranie, by ubrania były świeże i miękkie? Ta jedna rzecz zniszczy Twoje ubrania!

2022-07-02 14:59

Suszenie prania to niby banalnie prosta czynność, a jednak jak się okazuje może ona mieć wpływ na to, czy nasze ubrania będą miękkie i dłużej zachowają swój kolor i kształt. Zwłaszcza jedna czynność może sprawić, że szybko zniszczymy nasze ulubione bluzki i sukienki. Pamiętaj o niej, zwłaszcza latem. Zobacz, jak suszyć pranie, by Twoje ubrania były zawsze świeże i miękkie. Sprawdź, co robić, a czego unikać.

Jak suszyć pranie, by ubrania pozostały świeże i miękkie przez długi czas? Praktyczne wskazówki

Co zrobić, by nasze ubrania dłużej pozostawały miękkie i nie niszczyły się podczas prania? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie działanie pralki. Regularnie sprawdzaj, czy obieg wody w pralce działa prawidłowo, a także czyść szufladki na proszek i inne detergenty. Już podczas prania nie zapominaj o stosowaniu zmiękczaczy. Sprawiają one nie tylko, że nasze ubrania pozostaną miękkie przez długi czas, ale również szybciej schną i łatwiej się prasują. Sposób suszenia również ma wpływ na poziom miękkości naszych ubrań. Pamiętaj, by zawsze rozwieszać ubrania w niewielkiej odległości od siebie. Ściśnięte ubrania stracą swoją formę i trudniej będą się prasowały. Koszule czy sukienki warto suszyć na wieszaku. 

Zobacz także: Letnia stylizacja Małgorzaty Sochy. Ty też możesz poczuć się jak gwiazda!

To największy błąd podczas suszenia prania. Czego nigdy nie robić?

Latem wiele osób suszu swoje prania na balkonie lub na tarasie. Promienie słoneczne sprawiają, że szybciej ono schnie i ten sposób jest po prostu wygodny. Uważaj jednak, by pod żadnym pozorem nie suszyć ubrań na powietrzy jeżeli nie są one przekręcone na lewą stronę. Promienie słoneczne mogą szybko zniszczyć naszą ulubioną bluzkę lub koszulę. Kolory staną się wypłowiałe, a nadruki popękają. Tego nigdy nie rób.  

Sonda
Suszysz ubrania na balkonie?
Tańczące z Promocjami 30.06.22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE