Jak prać kolorowe ubrania, aby nigdy nie blakły

i

Autor: Shutterstock Jak prać kolorowe ubrania, aby nigdy nie blakły

Sposoby na pranie

Jak prać kolorowe ręczniki, by nie blakły i były czyste? Fenomenalna sztuczka na pranie kolorowych ręczników. Nie stracą koloru i będą mięciutkie

2022-12-05 10:17

Jak prać kolorowe ręczniki by przez długi czas były miękkie i nie straciły swojego koloru. Nieprawidłowe pranie i pielęgnacja ręczników mogą sprawić, że staną się one wyblakłe, sztywne i nieprzyjemne dla naszej skóry. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak, prawidłowo prac kolorowe ręczniki. W ten sposób nie stracą one swojego koloru i będą przyjemnie mięciutkie. Patenty na pranie ręczników.

Jak prać kolorowe ręczniki? Prosta sztuczka, by ręczniki były miękkie i czyste

Pranie ręczników to bardzo ważna czynność. Z uwagi na to, że zbierają się na nich wszelkiego rodzaju bakterie, drobnoustroje czy nawet martwy naskórek niektórzy eksperci sugerują, by ręczniki prać nawet co 3 dni. Przestrzegaj kilku zasad prania ręczników, a nie stracą one swojej miękkości i nie staną się szorstkie i wyblakłe. Cześć specjalistów rekomenduje, by przed pierwszym praniem ręczników namoczyć je w zimnej wodzie przez kilkanaście godzin. Sprawi to, że włókna się otworzą i będą bardziej chłonne. Zalecana temperatura do prania ręczników to około 40-60 stopni Celsjusza. 

Zobacz także: Profesjonalny sposób na czyszczenie rolet dzień-noc. Zrobisz to sama w domu w kilka minut. Rolety będą czyste jak nowe

Jak prać ręczniki, by były miękkie? 

W dużej mierze miękkość naszych ręczników zależy od jakości wody i używanych detergentów. Zaleca się korzystanie z kapsułek piorących, proszek do prania może wniknąć w materiał i trudno do wypłukać. Pamiętaj, by do pralki ładować nie więcej niż połowę wsadu. W przypadku prania ręczników unikaj stosowania wybielaczy oraz płynów zmiękczających, mogą one obniżyć zdolność materiału do wchłaniania wody. Pamiętaj także, że ręczników nie powinno się prasować. Wysoka temperatura z żelazka może spłaszczyć włókna przez co stracą one swoją miękkość.

Genialna sztuczka na pranie ręczników, by pozostały miękkie

Soda oczyszczona i ocet to duet idealny do sprzątania i prania. Ocet rewelacyjnie usuwa osad z materiału i sprawia, że włókna odzyskują swą sprężystość. Dodatkowa utrwala on także kolor tekstyliów. Ocet możesz wlać do pojemnika na płyn. Soda oczyszczona zaś cudownie poradzi sobie z pożółkniętymi ręcznikami. Do jednego prania wsyp pół szklanki sody oczyszczonej do pojemnika na płyn do płukania. 

Sonda
Wypróbujesz metody prania ręczników z dodatkiem octu?
Tańczące z promocjami 01.12.2022
Nasi Partnerzy polecają