Domowe sposoby na wycieranie kurzu

i

Autor: Shutterstock Domowe sposoby na wycieranie kurzu

Sposoby na czyste mieszkanie

Jak się pozbyć kurzu z mebli? Ta jedna rzecz ułatwi sprzątanie i sprawi, że pożegnasz się z kurzem raz na zawsze

2022-08-17 14:03

Chyba nie ma nikogo, kto nigdy nie borykałby się z kurzem. Osiada ona na meblach, firankach, a nawet na ścianach i wpływa na jakość powietrza w mieszkaniu. Wydawałoby się, że ścieranie kurzu to najprostszy z domowych obowiązków, a jednak nie zawsze tak jest. Zdarzyło Ci się przecierać kurz kilkukrotnie ponieważ co chwilę opadał i ponownie osiadał na meblach. Okazuje się, że są banalne sposoby, by pozbyć się kurzu i sprawić, że będzie go mniej. Zobacz, jak to zrobić.

Bajerancki patent na kurz. Co zrobić, by nie zbierał się na meblach? 

Kurz to taki mały gagatek, który niepostrzeżenie osiada na meblach i tkaninach i niszczy powietrze w pomieszczeniu. Nikt z nas przecież nie lubi wdychać brudów i pyłków. Kurz to nic innego jak połączenie wszelkiego rodzaju pyłków, włosów, zarodników i grzybów. Zdecydowanie nic przyjemnego. Zanim jednak przejdziemy do sprzątania i wycierania kurzu to warto poznać sposoby, jak postępować by kurz nie osiadał na meblach i było go mniej. Przestrzegaj tych zasad: 

  • unikaj ustawiania zbędnych przedmiotów na półkach,
  • regularnie bierz dywany i firanki,
  • ogranicz liczbę zasłon i obrusów w domu,
  • często wietrze mieszkanie,
  • regularnie odkurzaj we wszystkich zakamarkach,

Zobacz także: Perełka z Rossmanna za grosze dla kobiet 40+. Podkład, który zniweluje przebarwienia, wygładzi zmarszczki i kosztuje 15 zł

Jak pozbyć się kurzu? Domowe sposoby na wycieranie kurzów

Możesz samodzielnie przygotować specjalną mieszankę, która pomoże Ci uporać z osiadającym kurzem. Potrzebujesz jedynie 1/4 szklanki octu, 2 łyżeczek oliwy oraz odrobiny olejku cytrynowego. Całość porządnie wymieszaj i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Taka mieszanka pomoże szybko wyczyścić zakurzone meble i sprawi, że kurz nie będzie na nich osiadać. 

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą
Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE