Poradnik świąteczny. Wigilijne przepisy gwiazd kuchni

i

Autor: Shutterstock

Sprawdzone sposoby na plamy

Jak usunąć plamy z barszczu?

2022-12-18 10:42

Czerwony barszcz z uszkami to jedna z ulubionych świątecznych potraw wigilijnych Polaków. Niestety często zdarza nam się zaplamić nim ubranie lub obrus. Jak szybko się pozbyć plamy? Oto sprawdzone sposoby na uporczywe plamy po świątecznym czerwonym barszczu.

Czerwony barszcz przygotowany z dodatkiem suszonych grzybów, danie uwielbiane przez Polaków. Niestety, wyjątkowo często zdarza się zaplamić nim ubranie, obrus,rozlać na podłogę. Co wtedy zrobić? Sypać obrus solą, rozbierać się i wrzucać biegiem ubranie do pralki? Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym pozbędziesz się śladów po wigilijnej kolacji.

Jak usunąć plamy po czerwonym barszczu? 

Szybkość usunięcia plamy zależy od tego czy plama jest świeża. Wówczas wystarczy posypać ją solą, delikatnie potrzeć, pozostawić na 15 minut, a następnie uprać jak zwykle np.w pralce. Podobnie szybko zadziała sok z cytryny. Wystarczy nim spryskać plamy po barszczu, po czym przez chwilę potrzeć je cytryną i uprać w proszku. Możesz wypróbować także mydła galasowego, które jest dostępne w wielu sklepach. Zapierz nim zabrudzone miejsca i wrzuć do prania w pralce. Natomiast jeśli plama z barszczu jest zaschnięta, pomocny może okazać się alkohol. Natrzyj zabrudzone miejsce spirytusem, potem wylej na nie maślankę i pozostaw na 12 godzin. Następnie usuń maślankę i upierz.

Ostatnie godziny z życia Jana Nowickiego
Nasi Partnerzy polecają