Sposób na porysowane okulary

i

Autor: Shutterstock

Rady dla posiadaczy okularów

Jak usunąć rysy z okularów? Bystry sposób na porysowane okulary wygładzi szkła. Zrobisz to bez pomocy optyka i zaoszczędzisz pieniądze

2022-12-09 8:44

Zauważyłeś, że na Twoich okularach pojawiły się rysy i zastanawiasz się, czy można je usunąć bez pomocy optyka? Istnieje kilak domowych sposobów na porysowane okulary, jednak jeden może okazać się prawdziwym wybawieniem w usuwaniu rys z okularów. Wystarczy mieć pod ręką dobrą pastę do zębów i uratujesz porysowane okulary samodzielnie, zaoszczędzając przy tym pieniądze.

Czy można uratować porysowane okulary?

Porysowane okulary to dość częsty problem. Ze względu na fakt, że nosimy je każdego dnia, czasami odkładamy w niewłaściwe miejsce, na okularach mogą pojawić się rysy. Niestety podczas noszenia mogą być one mocno irytujące, gdyż będą pojawiać się nam przed oczami. Dlatego, jeśli zauważyłeś, że twoje okulary są porysowane i zastanawiasz się, czy można je jeszcze uratować i to najlepiej bez pomocy u optyka, to odpowiedź brzmi: w większości przypadków można usunąć rysy z okularów domowym sposobem. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a twoje "drugie oczy" będą po kilku minutach nadawały się do noszenia. Najpierw jednak warto umyć szkła wodą z mydłem, aby sprawdzić, jak poważne są uszkodzenia. W usuwaniu rys z okularów dobra jest soda oczyszczona. Wymieszaj 1-2 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżkę wody. Nałóż pastę na ściereczkę z mikrofibry i pocieraj ruchami okrężnymi szkła. Poleruj soczewki przez 10-30 sekund, po czym je spłucz i osusz ściereczką.

Domowy sposób na usuwanie rys z okularów

Innym, mniej znanym sposobem na usuwanie rys z okularów w domu jest zastosowanie pasty do zębów. Ważne jest jednak to, aby miała ona właściwości nieścierne, była biała i nie była w formie żelu, gdyż taki produkt może jeszcze bardziej porysować okulary. Wyciśnij po jednej kropli pasty do zębów na każde szkło. Placem wcieraj ją w rysy na soczewkach przez około 10 sekund. Następnie opłucz okulary i wytrzyj je ściereczką z mikrofibry.

Sonda
Nosisz okulary, czy soczewki?
Jak dobrać zdrowe okulary przeciwsłoneczne
Nasi Partnerzy polecają