Jak wyczyścić sandały w środku?

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Sposoby na czyste buty

Jak wyczyścić sandały w środku? Banalny trik, dzięki któremu będą czyściutkie i niezniszczone

2022-09-06 10:27

Wrzesień to miesiąc, w którym powoli do szaf chowamy sandały. Zanim jednak to zrobimy, to warto je porządnie wyczyścić i domyć. Pamiętaj, że nawet najlepsze i najdroższe sandały wymagają regularnego czyszczenia. Na szczęście są proste i skutecznie sposoby na szybkie wyczyszczenie butów w środku. Ten bajeczny patent pozwoli Ci pozbyć się brzydkiego zapachu i sprawi, że Twoje sandały czyściutkie i niezniszczone przezimują do przyszłego roku.

Jak wyczyścić sandały w środku? 

Sandały to rodzaj obuwia, który nie jest zabudowany, przez co dosyć szybko się one brudzą. Dotyczy to zarówno ich zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony. Niektóre plamy powstają w wyniku nadmiernej potliwości stóp, a inne są skutkiem naszej nieuwagi. Tego rodzaju zabrudzenia warto regularnie czyścić. Wtedy nasze buty pozostaną dłużej jak nowe i niezniszczone. Jak wyczyścić sandały w środku? Czym myć wkładki i wyściółkę buta? Z pomocą przychodzą domowe sposoby naszych babć. Wymieszaj biały ocet z ciepłą wodą. Tego rodzaju mieszanką delikatnie wyczyść środek buta. Następnie przepłucz delikatnie w ciepłej wodzie. Na bardziej uporczywe plamy niezbędny może okazać się specjalny detergent do czyszczenia butów. 

Zobacz także: Kobiety o tych imionach jesienią 2022 spotkają nową miłość. To będzie kolejny rozdział w ich życiu

Sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu 

Jeżeli nasze sandały wykonane są ze skóry naturalnej, to możesz włożyć do nich torebki herbaty, które pochłoną zarówno wilgoć w butach, jak i brzydki zapach. Innym sposobem jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Posiada ona właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, które są najczęstszą przyczyną brzydkiego zapachu w butach. Wsyp odrobinę sody oczyszczonej do buta i pozostaw ją tak przez kilka godzin. Następnie porządnie ja wytrzep.  

Sonda
Czy regularnie czyścisz swoje buty?
Nowa Szkoła Podstawowa w Rydzynie koło Leszna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany