Kanonizacja Jana Pawła II - jak dojechać do Rzymu? Ceny dojazdu i noclegu

2014-03-12 11:08

Kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie. Polacy masowo wyruszą na tak ważną dla nas uroczystość. Papież Polak będzie świętym - trzeba tam być. Tylko jak dojechać? My podpowiadamy.

Bilety autokarowe do Rzymu kosztują 339 złotych w jedną stronę. Autokary wyjeżdżają z największych miast Polski. Kupując bilet w obie strony możemy zaoszczędzić - koszt biletu to 559-600 złotych.

Nieco droższy jest dojazd do Rzymu samochodem. Za benzynę zapłacimy około 1500 złotych, a do tego dojdzie koszt parkingu (1 euro za godzinę). Wybierając się w podróż samochodem Polacy najczęściej docierają do Włoch, jadąc przez Czechy i Austrię. Turyści podróżujący ze wschodniej części kraju zazwyczaj wybierają przejazd przez Słowację, Węgry i Słowenię (co pozwala nieco zaoszczędzić na paliwie i opłatach drogowych w Czechach i w Austrii). Przy wyjeździe z kraju warto zatankować do pełna, ponieważ we wszystkich krajach tranzytowych (z wyjątkiem Słowenii) oraz we Włoszech paliwo jest droższe niż w Polsce.

Zobacz: Cuda Jana Pawła II

Najtaniej i najszybciej dolecimy do Rzymu. Ceny biletów lotniczych wcale nie są tanie - na kanonizację papieża ceny znacznie wzrosły. W obie strony polecimy od 1000 złotych w górę. W dogodnym terminie - wylot z Polski 26 i powrót 28 kwietnia - zapłacimy 2307 złotych. Najtaniej będzie polecieć z przesiadkami - cena przelotu to około 1200 złotych. ale czas dojazdu - prawie 20 godzin (lecimy przez Pragę).

Drogie są również hotele w Rzymie. Za podrzędny motel na obrzerzach Rzymu zapłacimy 250 euro za dobę za osobę. Za hotel przy placu świętego Piotra - nawet 500 euro.