zapomniany trik na pranie białych ręczników

i

Autor: Shutterstock

Sposoby na pranie

Koleżanka zdradziła sposób na śnieżnobiałe ręczniki. Teraz robię to za każdym praniem, a ręczniki zawsze są miękkie i czyste. Znasz ten trik?

2023-09-03 17:21

Miękkie i śnieżnobiałe ręczniki kojarzą się z czystością i luksusem. W końcu właśnie takie znajdziemy w najlepszych hotelach. Chcesz przenieść ten efekt na domowe warunki? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, wystarczy jedna zmiana podczas prania, a Twoje ręczniki będą mięciutkie i zachwycająco czyste.

Sposób na pranie ręczników. Zrób to tak, a będę mięciutki

Pranie ręczników to bardzo ważna kwestia higieny. Ręczniki mają stały kontakt z wilgocią oraz naszą skórą, co sprawia, że mogą zbierać się na nich bakterie oraz drobnoustroje. Jednak częste pranie ręczników sprawia, że ich materiał traci swoją miękkość i z czasem stają się szorstkie i mało przyjemne w dotyku. Na szczęście, nie musisz się z tym godzić. Jest wiele domowych patentów, które sprawią, że ręczniki odzyskają swoją miękkość, będą śnieżnobiałe oraz czyste. Redakcyjna koleżanka podzieliła się nami swoim sprawdzonym sposobem na pranie ręczników. Robi to za każdym razem.

Zobacz także: Wlej ten płyn do czajnika i podgrzej. Rozpuści kamień w 20 minut. Nie ma sobie równych. Działa jak profesjonalny odkamieniacz

Jak prać ręczniki? Dodaj do prania jedną rzecz

Po pierwsze, ręczniki pierz zawsze osobno i uważaj, by nie przeładować bębna pralki. Woda musi mieć możliwość, by swobodnie przepływać i w ten sposób doczyścić tkaniny. Ręczników nie susz na ciepłym kaloryferze. Staną się przez to sztywne i twarde. Jeżeli chcesz, by ręczniki jak najdłużej pozostawały miękkie dodawaj do prania sodę oczyszczoną. Możesz ją wsypać bezpośrednio do pralki. Na jedno pranie wystarczy około 5 łyżek sody oczyszczonej. Genialnie usunie ona wszelki brud i zmiękczy materiał. Dzięki sodzie oczyszczonej ręczniki będą idealnie miękkie i przyjemne w dotyku. 

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Kopali rurociąg, wykopali kości
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany