Jak dobrać kolor włosów do koloru oczu

i

Autor: SHUTTERSTOCK Jak dobrać kolor włosów do koloru oczu

Zawsze piękna

Kolor włosów, który najbardziej pasuje do piwnych oczu. Według stylistów to najlepszy wybór na jesień 2023. Barwa, która podkreśla urodę

Jeśli chcesz wyglądać olśniewająco, ale jednocześnie naturalnie, zwróć uwagę na to, jak dobrać kolor włosów do karnacji oraz koloru oczu. Najczęściej problem z dopasowaniem odpowiedniej farby mają kobiety o piwnych oczach, dlatego eksperci podpowiadają, na co zwrócić uwagę. Sprawdź, jaki kolor włosów pasuje do piwnych oczu.

Dobrze dobrany kolor włosów może podkreślić atuty naszej urody, dlatego przy zmianie fryzury warto sugerować się wskazówkami ekspertów. To, że dana fryzura jest najmodniejsza w tym sezonie nie oznacza, że będzie pasowała każdej z nas. Źle dobrany odcień włosów, może uwydatnić te cechy naszej urody, które akurat chcemy ukryć. Styliści fryzur podkreślają, że przy zmianach musimy pamiętać o dopasowaniu koloru farby do koloru oczu oraz karnacji.

Jaki kolor włosów pasuje do piwnych i brązowych oczu? Styliści radzą, jak zmienić fryzurę i wyglądać olśniewająco

Jeśli masz piwne lub brązowe oczy postaw także na brązowy kolor włosów, który naturalnie skomponuje się z tęczówką. W zależności od karnacji możesz wybierać w odcieniach: popielatym, złotym, kasztanowym lub czekoladowym. Jeśli masz brzoskwiniową cerę unikaj bardzo jasnych kolorów. Fatalnie będą wyglądać platynowe blondy. Jednak nie musisz przekreślać tego koloru zupełnie. Dobrze sprawdzi się koloryzacja typu bronde, czyli połączenie włosów w kolorze brązowym z blondem. Ciemniejsze pasma u nasady i jaśniejsze na końcówkach dadzą efekt naturalnie muśniętych słońcem. Kolejnym kolorem, który będzie pasował do piwnych lub brązowych oczu jest rudy. Tutaj także musisz pamiętać, by dostosować odcień do karnacji. Piwna tęczówka zazwyczaj dobrze współgra z rudościami wpadającymi w brąz. Jeśli masz bardzo jasną karnację odpuść sobie kruczoczarne włosy. Kontrasty nie zawsze wyglądają dobrze. Czarne pasma będą podkreślały wszystkie niedoskonałości. Na taki kolor włosów mogą sobie pozwolić tylko kobiety z porcelanową, nieskazitelną cerą.

ZOBACZ TEŻ: Tak ubierają się eleganckie kobiety po 60-tce. Stylizacje, dzięki którym będziesz wyglądać młodo i szykownie. O tym modna kobieta nigdy nie zapomina

Twoje włosy się nie układają? Sprawdź w galerii poniżej najlepsze fryzury na cienkie włosy dla kobiet po 50-tce

QUIZ o znanych i inspirujących kobietach. Nie znać odpowiedzi to wstyd

QUIZ o znanych i inspirujących kobietach. Nie znać odpowiedzi to wstyd

Pytanie 1 z 10
W którym roku Maria Skłodowska-Curie samodzielnie otrzymała Nobla?
Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź