Kupuj jakościowe produkty, nie ufaj zamiennikom

2021-10-18 13:12
Kupuj jakościowe produkty, nie ufaj zamiennikom
Autor: Materiały prasowe

Niegazowana woda to najzdrowszy napój. Najłatwiej i najtaniej jest kupić sobie butelkę z wymiennym filtrem. Wtedy do butelki wlewamy po prostu kranówkę i pijemy przefiltrowaną wodę, smaczną i dobrej jakości. Taka butelka to nie tylko inwestycja w nasze zdrowie, ale także w ochronę środowiska naturalnego, bo nie wyrzucamy wciąż do śmieci jednorazowych, plastikowych opakowań. Jednak kupując butelkę z filtrem, warto wybierać produkty renomowanych polskich firm. Zwłaszcza w przypadku produktów mających kontakt z żywnością warto stawiać na jakość. Będziemy mieć gwarancję, że inwestujemy we własne zdrowie i w ekologię.

Wybierając produkty renomowanych firm, wspieramy marki, które dzięki temu m.in. inwestują w ekologię oraz podejmują inne ważne społeczne inicjatywy. Firmy oferujące tzw. podróbki nie są zainteresowane takimi aktywnościami, najczęściej ze względu na oszczędność. Przykładem renomowanej firmy jest spółka Formaster Group, będąca producentem polskiej marki Dafi. Znana jest ze swoich ekologicznych akcji. Na przykład „Parasol dla Natury” to projekt realizowany wspólnie ze stowarzyszeniem MOST, którego celem jest ochrona gatunków zagrożonych wymarciem i ich siedlisk. Firma podjęła się opieki nad milionem pszczół. Nad ulami czuwa Mistrz Pszczelarstwa z Ligi Ochrony Przyrody. Dafi zaprojektowała i wyprodukowała specjalne kontenery, do których zaleca wrzucać zużyte filtry dzbankowe i butelkowe. W taki sposób zapewnia ich prawidłowy recykling. W Kielcach, z inicjatywy Dafi, powstał mural oczyszczający powietrze. Widać na nim dwójkę astronautów szukających swojego miejsca na innej, nowej i lepszej planecie. To kontynuacja kampanii z Tomaszem Kotem „Kosmiczne wyzwanie”. Mural oczyszcza powietrze, ponieważ użyto do niego ekologicznych farb antysmogowych. Ma moc filtracji porównywalną do 250 drzew!

Ekologia na co dzień

Dafi wykorzystuje zarówno ekologiczne materiały biurowe, czyli papier ksero i koperty z papieru z recyklingu, jak również papierowe torby w swoich punktach sprzedaży.

Dafi to polska marka, której właścicielem jest spółka z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku. Pod marką produkowane są urządzenia do filtracji wody kranowej (m.in. ponadczasowe dzbanki i popularne butelki filtrujące). Marka Dafi to najczęściej wybierana marka w kategorii produktów filtrujących wodę kranową – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Publicis Groupe w 2020 r.*

Od kilku lat Dafi z powodzeniem inwestuje w rozwój własnego laboratorium badawczo-rozwojowego. To w nim kontrolowana jest jakość surowców i podzespołów oraz gotowych produktów. Gwarantuje pełne bezpieczeństwo i niezawodność techniczną swoich urządzeń – potwierdzone licznymi certyfikatami oraz znakami jakościowymi, zarówno polskimi, jak i międzynarodowymi. A każdy gotowy produkt wykonany pod marką Dafi ma za sobą serię niezwykle wymagających testów. Produkty Dafi nie ustępują jakością wyrobom sprowadzanym z zagranicy. Ich przystępna cena jest wynikiem wieloletniego rozwoju firmy, która jest obecnie samowystarczalna niemal w każdym aspekcie.

Kupuj polskie produkty

Przy zakupie nowego filtra do wody zwracajmy uwagę na etykietę i oznaczony na niej kraj produkcji wyrobu. Nieuczciwi dostawcy wskazują zastępcze adresy, nie ujawniając prawdziwego kraju pochodzenia. Każdy produkt marki Dafi został w 100 procentach zaprojektowany i wyprodukowany w naszym kraju.

Kupując wyroby oznaczone tą marką mamy gwarancję wysokiej skuteczności selektywnego filtrowania wody kranowej, a także bezpieczeństwa dla zdrowia. Dzbanki filtrujące oraz wymienne filtry Dafi podlegają normom unijnym i mają niezbędne atesty. Oznacza to, że sprawdzane są przez odpowiednie, powołane ku temu organy, będąc pod ich stałym nadzorem. Nie warto więc ryzykować kupując produkty nieznanego pochodzenia.

*Marka najczęściej wybierana w kategorii produktów filtrujących, źródło: Formaster S.A. na podstawie badania przeprowadzonego przez Publicis Groupe, Brand Health Tracking, CAWI, All, 25-54, osoby z wykształceniem średnim+, N=1011, sierpień 2020

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE