Wiosenne mycie okien

i

Autor: Sebastian Ganso/Pixabay Sposób na czyste okna i szczęście w domu. Jak zdrobić magiczną miksture do mycia szyb?

Wiosenne porządki

Magiczny składnik domowego płynu do mycia okien i luster. Dzięki niemu odpędzisz pecha i przyciągniesz szczęście. Wiosenne porządki będą miały większą moc

2023-02-23 18:18

Czyste okna i lustra to podstawa wiosennych porządków. Wiele osób zastanawia się ,czy są jakieś złote triki na mycie okien, które sprawią, że będzie czysto i świeżo na długo. Takich sposobów jest dużo. Zaczynając od tradycyjnego mycia płynem do szyb, wodą z octem, a na denaturacie kończąc. Jednak przy okazji wiosennych porządków, warto także zwrócić uwagę na to, by zastosowane środki nie tylko czyściły okna, ale miały także magiczną moc odpędzania pecha i przyciągania szczęścia. Jak przygotować czarowną miksturę do mycia okien?

Wiosenne mycie okien można potraktować symbolicznie, jako rytuał oczyszczania. Podobnie jest z czyszczeniem lustra. Wiosna to doskonały czas by zastosować stary ale doskonały sposób na mycie okien i luster domowym sposobem. Nasi przodkowie sami tworzyli płyn do sprzątania opierając się na naturalnych składnikach i ziołach, które miały magiczną moc.

Magiczna mikstura do mycia okien i luster. Wykorzystaj podczas wiosennych porządków a przyciągniesz szczęście

Wraz z końcem zimy, nawet jeśli pogoda na to nie wskazuje, uśpiona energia Ziemi budzi się i daje o sobie znać. Dlatego  czas zabrać się za porządki. Wraz z nadejściem wiosny pozbądź się zepsutych sprzętów, nadtłuczonych talerzy, wyszczerbionych szklanek czy porwanych ubrań (jeśli można je naprawić - zrób to). Często nie zdajemy sobie sprawy, że takie niedziałające i niekompletne przedmioty zaburzają dobrą energię w domu i przyciągają finansowe kłopoty. Jeśli takie porządki masz już za sobą zajmij się oknami i lustrami. Umyj okna i lustra specjalną naturalną mieszanką – łyżka octu, woda i szklanka naparu z szałwii. Dzięki temu zdejmiesz zastałą energię, która przez miniony rok osadzała się podczas rożnego rodzaju kłótni, nieporozumień, nieszczęść czy złych myśli wśród domowników. Taki zabieg sprawi także, że odpędzisz pecha zapraszając do domu szczęście.

Magiczne właściwości szałwii. Dzięki niej okna są czyste a dom szczęśliwy

Szałwia od wieków jest ceniona za swoje właściwości lecznicze. Po łacinie „salvere" oznacza „ratować", „leczyć". Rzymianie uważali ją za roślinę świętą, dlatego zbierając liście stosowali specjalny rytuał, używając specjalnych drewnianych i kamiennych narzędzi. Zbiory były poprzedzone ofiarą z chleba i wina. Dziś liście szałwii są cenione przede wszystkim za działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Ziele jest wykorzystywane także w kuchni i w rytuałach magicznych. Wiele osób stosuje białą szałwię do oczyszczania mieszkania. Jednak także szałwia lekarska, dostępna u nas zarówno w formie doniczkowej jak i w herbatce, ma takie same właściwości oczyszczające i magiczne. Nasi przodkowie wierzyli, że napar z szałwii wydłuża życie, odpędza zło i przyciąga szczęście.

ZOBACZ TEŻ: Takich kwiatów nie dawaj w prezencie. Ściągniesz pecha na ukochaną osobę

Sonda
Używasz naturalnych, domowych środków czystości?
Gwiazda zespołu Mazowsze ujawnia: Musiałam tańczyć dla Stalina