Majonez

i

Autor: SHUTTERSTOCK Wielki test majnozów. Sprawdź, co kryje sie w słoiku i wybierz najlepszy

Majonez na święta. Który jest najlepszy? Sprawdź skład i zdecyduj

2022-12-17 5:35

Nieodzowny składnik tradycyjnej warzywnej sałatki, a także powód sporu wielu Polaków – majonez. Który jest najlepszy? Warto odłożyć sentymenty na bok i sprawdzić, co kryje się w słoiku. Z czego składa się majonez, którego użyjemy podczas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia? Liczy się smak, skład a może jeszcze coś innego? Zobacz nasz wielki test majonezów. Który jest najlepszy?

Polacy od lat toczą spór, o to, który majonez jest najlepszy. Odpowiedź jest prosta - najlepszy majonez to ten, który zrobimy sami, ale do tego trzeba trochę cierpliwości i czasu, którego często nam brakuje. Z pomocą przychodzą "gotowce". Na rynku jest ich zatrzęsienie, a wybór najlepszego majonezu potrafi skłócić małżonków, przyjaciół a nawet całe rodziny. Wszak temat majonezu - tego jedynego, słusznego - rozgrzewa naszych rodaków od pokoleń. Francuski lekarz i gastronom polskiego pochodzenia - profesor Edward Pożerski de Pomiane napisał nawet książkę na temat majonezu idealnego, poświęcając sporo uwagi reakcjom chemicznym. O ile de Pomiane pisał jednak o naturalnej chemii, tak producenci bardzo często sięgają po wiele składników, które z naturą mają niewiele wspólnego.

ZOBACZ TEŻ: Jak usunąć ości z karpia? Ten trik stosowano na polskich wsiach przed wojną. Nawet amator sobie poradzi. Rach-ciach i ości brak

Dlatego postanowiliśmy przetestować składy. Co powinno znajdować się w majonezie, a czego lepiej unikać? Zobacz w galerii nasz wielki test majonezów i wybierz najlepszy dla siebie.

Sonda
Przy wyborze sklepowego majonezu zwracam uwagę na:
Tańczące z promocjami 15.12.2022