Jak usunąć ości z karpia?

i

Autor: Shutterstock

Przedświąteczne patenty

Jak usunąć ości z karpia? Ten trik stosowano na polskich wsiach przed wojną. Nawet amator sobie poradzi. Rach-ciach i ości brak

2022-12-16 10:19

Jak usunąć ości z karpia? Boże Narodzenie to zdecydowanie rybne święta. Podczas wigilijnej kolacji rządzi karp. Jemy go w różnej postaci - smażonego, pieczonego i oczywiście w galarecie. Karp podobnie jak inne ryby posiada ości, które nie tylko utrudniają jego spożywanie, ale mogą również stanąć w gardle. Nie chcesz, by Twoi goście samodzielnie musieli dłubać ości z ryby? Są genialnie patenty, które pozwolą Ci usunąć ości z karpia już podczas procesu przygotowywania ryby. To rewelacyjny sposób na usuwanie ości z karpia, znały go już nasze babcie.

Karp bez ości na Boże Narodzenie. Jak usunąć ości z karpia?

Ości w rybach potrafią skutecznie zniechęcić do ich spożywania. Ryby są zdrowe i warto je regularnie jeść. Boże Narodzenie w polskiej tradycji to zdecydowanie rybne święta. Spożywamy je w różnej postaci. Jeżeli nie lubisz dłubać ości z ryby podczas posiłku to zadbaj, by się ich pozbyć już na etapie przygotowywania ryby. Okazuje się, że są proste sposoby, które pozwolą Ci pozbyć się ości z karpia i innych ryb. Zobacz poradnik, jak to zrobić krok po kroku. 

Zobacz także: Ten znak zodiaku w 2023 roku może liczyć na niewyobrażalne szczęście. Horoskop mówi, że to będzie jego najlepszy rok w życiu

Jak usunąć ości z karpia? Ten trik musisz znać!

  • Przygotuj dobrze naostrzony nóź
  • Połóż karpia na desce przykrytej ścierką
  • Natnij rybę w miejsce łuku skrzelowego na głębokości kręgosłupa
  • Przełóż rybę na drugą stronę i powtórz nacięcie
  • Usuń ręcznie grube ości 
  • Nożem natnij karpia w pionowe pasku o niewielkiej głębokość
  • Natrzyj rybę sokiem z cytryny i włóż do lodówki na całą noc

Cytryna rewelacyjnie zmiękczy małe ości, których ręczne usuwanie jest praktycznie niemożliwe. Dodatkowo kwasowy sok z cytryny może zniwelować zapach ryby i sprawić, ze będzie delikatnie zamarynowana. 

Sonda
Usuwasz ości z karpia?
Tańczące z promocjami 15.12.2022
Nasi Partnerzy polecają