Pielęgnacja węglem

i

Autor: Getty Images

Najgorsze mity urodowe. Nie rób tego swojej skórze!

2020-12-14 14:36

Jak właściwie pielęgnować swoją skórę? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet i mężczyzn. Niestety, w internecie krąży sporo mitów dotyczących kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych, w część z nich może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zobacz, czego nie powinieneś robić swojej skórze i czego unikać jak ognia.

Właściwa pielęgnacja skóry i włosów jest przede wszystkim zależna od ich rodzaju. Inaczej odżywia się skórę suchą, a inaczej tłustą. W internecie krąży jednak wiele urodowych mitów, które nikomu nie służą. Zobacz, czego unikać.

Magiczne kosmetyki na rozdwojone końcówki włosów - coś tak rewelacyjnego nie istnieje. Jeżeli nasze włosy mają rozdwojone końcówki to konieczna jest wizyta i fryzjera, by je podciąć. Aby w przyszłości uniknąć tego problemu należy stosować odpowiednią pielęgnację włosów, dobrym rozwiązaniem są maski i olejowanie.

Biedronka promocje. MEGA hit! Markowe perfumy za ZŁOTÓWKĘ. Tego jeszcze nie było

W pryszcze pastę do zębów. Swego czasu używanie pasty do zębów na trądzik było bardzo modne. Dermatolodzy jednak ostrzegają przed tego typu zabiegami, w ten sposób można zmienić pH skóry i doprowadzić do wielu podrażnień.

Nie powinno się nawilżać cery trądzikowej. To mit! Każdy typ skóry potrzebuje nawilżenia. Cera trądzikowa potrzebuje tego rodzaju pielęgnacji, by odbudować płaszcz lipidowy. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawi, że skóra będzie nadmiernie wytwarzać sebum.

Używanie kosmetyków jednej serii. To informacja jak mantra powtarzana przez producentów kosmetyków. Nie ma ona jednak swojego naukowego potwierdzenia. Nie musisz stosować kosmetyków z jednej serii, wybierajmy takie, które zawierają składniki potrzebne naszej skórze. Szczególnie w przypadku włosów warto zmieniać i mieszać kosmetyki, tak by nasze kosmyki nie przyzwyczajały się do jednego produktu.

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE