Nowa data końca świata? Naukowcy zgadzają się z Nostradamusem? Nic po nas nie zostanie?

2022-01-20 10:43
Asteroida leci w stronę Ziemi! Apokalipsa 21 grudnia 2020?
Autor: Shutterstock

Apokalipsa, Armagedon i koniec świata to pojęcia, które towarzyszą ludzkości niemalże od zarania dziejów. Już od czasów antycznych szukaliśmy odpowiedzi, kiedy skończy się epoka ludzi i czy czeka nas jakiś spektakularny koniec. Od lat rekordy popularności biją wszelkie przepowiednie Nostradamusa, jasnowidza Jackowskiego, czy rzekome tajne kody zapisane w Biblii. Problemów z tego typu zapisami jest jednak wiele, po pierwsze końców świata było już kilka, a pomimo to nadal istniejemy, a po drugie wszelkie przepowiednie pisane są niczym przepisy podatkowe, tak byśmy nic nie zrozumieli. Teraz pojawiła się jednak kolejna data, tym razem rzekomo wyliczona przez naukowców, która ma się pokrywać z zapiskami Nostradamusa.

Naukowcy wyliczyli datę końca świata? To samo przepowiedział Nostradamus

Koniec świata to ulubiony temat wszelkich jasnowidzów i wieszczów. Już od czasów antycznych przepowiadają oni rychły koniec ludzkości. Jednak jak do tej pory nic się nie sprawdziło i raczej z dużą pewnością kolejne takie rewelacje można wsadzić między bajki. Prawd jest jednak taka, że ludzie uwielbiają teorie spiskowe i czasem niemalże na siłę poszukują ukrytych znaczeń i tajemnic w otaczającym nas świecie. Stąd tez gigantyczna popularność takich przepowiedni. W ostatni czasie pojawiła się kolejne rzekoma data końca świata, tym razem ma być ona bardziej przekonująca ponieważ łączy ze sobą świat magii i nauki. Według tej teorii w 2022 roku wydarzy się BOOM STAR, który zakończy żywot ludzkości na ziemi. Jak podaje portal planeta.pl BOOM STAR  to nazwa, która pojawił się już w 2013 roku. Larry Molnar (Calvin College), Karen Kinemuchi (Apache Point Observatory) i Henry Kobulnicky (University of Wyoming), to zespół astronomów, którzy wyliczyli, że w 2022 roku nastąpi zderzenie gwiazd, w wyniku, którego nastąpi monstrualna kosmiczna eksplozja. Co ciekawe, zwolennicy wszelkich teorii o końcu świata zauważają, że podobne opisy pojawiają się w wielu historycznych i religijnych zapiskach. BOOM STAR i jego rzekomą datę ma potwierdzać między innymi Biblia, oraz zapiski Nostradamusa. Naszym zdaniem to kolejne totalnie pokręcona teoria, które jedyne co to może rozgrzewać naszą wyobraźnię. A wy jak uważacie?

Zobacz również: Które znaki zodiaku czeka w 2022 roku wielki przełom? Ich życie już nigdy nie będzie takie samo

Sonda
Wierzysz w przepowiednie?
Zima znów zaatakowała w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE