O FU! Oto 7 przedmiotów codziennego użytku, na których żyją OBRZYDLIWE bakterie!

2015-02-06 18:00

Co żyje na twojej pościeli, stanikach czy telefonie? Nawet sobie nie wyobrażasz, że te przedmioty mogą być siedliskami szkodliwych (i obrzydliwych!) bakterii. Sprawdź, jakie przedmioty codziennego użytku powinny być regularnie czyszczone!

Czy wiesz, że na twoim telefonie żyje więcej obrzydliwych bakterii niż na desce sedesowej? To nie jest miejski mit, tylko szczera prawda! Przedmioty codziennego użytku to prawdziwe królestwa różnych bakterii i roztoczy. Sprawdź, które przedmioty są ulubieńcami bakterii i czyść je codziennie!

Brudny telefon

Najnowsze badania dowodzą, że na telefonach można znaleźć nawet 7 tys. rodzajów bakterii. Część z nich jest nieszkodliwa, lecz niektóre mogą negatywnie wpływać na organizm. Na telefonach można znaleźć nawet bakterie kałowe!

Co gorsze, używany telefon nagrzewa się, co daje bakteriom idealne warunki do rozmnażania. Dlatego czyść swojego smartfona ściereczką antybakteryjną przynajmniej raz dziennie.

Zobacz: O FU! Ta kobieta je PAPIER TOALETOWY i jest od niego UZALEŻNIONA. Wszystko przez CIĄŻĘ!

Przepocona pościel

Podczas jednej nocy potrafimy wydzielić nawet litr potu. Dodatkowo nasza skóra dziennie traci miliony obumarłych komórek, a większość z nich trafia właśnie do naszego łóżka. Jest to idealne środowisko dla rozwoju roztoczy.

Roztocza same w sobie nie są szkodliwe, lecz ich odchody wywołują alergie i astmę. Aby pozbyć się mikroorganizmów z pościeli, należy prać ją co tydzień w temperaturze 60 stopni. Ważne jest też suszenie pościeli w słońcu i prasowanie jej w temperaturze 200 stopni.

Zarobaczone poduszki

Poduszka jest jak gąbka. Chłonie pot, stając się idealnym środowiskiem dla roztoczy, bakterii, a nawet grzybów! Lekarze twierdzą, że nawet 1/3 wagi naszej poduszki to m. in. roztocza i ich odchody, obumarły naskórek oraz martwe robaki.

Poduszki należy prać co 3 miesiące w temperaturze 60 stopni. Aby uniknąć alergii, wystarczy zabezpieczyć poduszki specjalnymi poszewkami.

Spleśniałe łóżka

W materacu znajdują się nie tylko roztocza i ich odchody, ale i wywołujące alergię grzyby. Materac powinno odkurzać się przynajmniej raz na pół roku. Można również kupić specjalny pokrowiec, żeby zmniejszyć objawy alergii.

Brudne staniki

Pachy i okolice piersi są ciepłym, potliwym miejscem. Stanowi to idealne środowisko dla bakterii, dlatego staniki należy prać co dwa, trzy użycia. Najlepiej robić to ręcznie w letniej wodzie, żeby nie zniszczyć materiału.

Nieczysty portfel

Na pieniądzach i karcie płatniczej można znaleźć bakterie kałowe! Dlatego portfel należy czyścić przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej przetrzeć wnętrze chusteczką antybakteryjną.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki