Sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci

i

Autor: Shutterstock

Domowe patenty na czyste mieszkanie

Odlotowy trik na brzydki zapach z kosza na śmieci. Kiedy posypiesz tym dno kosza, problem sam zniknie

2022-09-05 10:21

Chcesz pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci raz na zawsze? To koniecznie wypróbuj patent z posypaniem dna kosza tym proszkiem, który na pewno masz w swojej kuchni. Ten domowy a zarazem skuteczny sposób na usunięcie smrodu z kosza, sprawi, że problem zniknie raz na zawsze. Oczywiście wcześniej należy pamiętać też o dokładnym wyczyszczeniu pojemnika. Jak pozby,ć się zapachu z kosza na śmieci?

Jak czyścić kosz na śmieci, aby z niego nie śmierdziało?

Z kosza na śmieci często wydobywa się brzydki zapach. To w zasadzie naturalna rzecz, ponieważ resztki jedzenia podlegają procesom gnilnym. Dlatego tak ważne jest, aby często wyrzucać śmieci, a sam kosz regularnie czyścić i dezynfekować. Jak czyścić kosz, aby był higienicznie czysty i nie śmierdział? Z pewnością pomoże ci w tym ocet i cytryna. Najpierw dokładnie wymyj pojemnik wodą z płynem do naczyń, aby usunąć z niego powierzchowne plamy. Następnie wnętrze przetrzyj octem, który nie tylko doczyści trudne do usunięcia ślady brudu, a le również go zdezynfekuje. Jeśli chcesz pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza to przetrzyj go jeszcze plasterkiem cytryny. Ocet i cytryna stwarzają niekorzystne środowisko dla patogenów bytujących na dnie kosza na odpadki, a dodatkowo zabijają nieprzyjemny zapach. 

Zobacz: Znakomity patent na pozbycie się brzydkiego zapachu z toalety. Sięgnij do szafki i wrzuć to do muszli, a smród zniknie w kilka sekund

Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu

Trik na pozbycie się zapachu z kosza

W sytuacji, gdy zapach z kosza jest dla ciebie wyjątkowo uciążliwy, to zastosuj pewien trik z sodą oczyszczoną. Wystarczy, że wysypiesz ją na dnie kosza, a będzie neutralizować nieprzyjemne zapachy. Dno pojemnika możesz też skropić cytrynowym olejkiem do aromatyzowania ciast, a za każdym razem, gdy otworzysz kosz, poczujesz świeży zapach.

Sonda
Wypróbujesz triku z sodą oczyszczoną na pozbycie się zapachu z kosza?