Planujemy wakacje małego alergika

2017-07-29 2:00

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku, zawierania przyjaźni oraz nabywania nowych umiejętności. Niestety alergia może uprzykrzyć dziecku ten czas. Dlatego warto wiedzieć jak temu zaradzić i przygotować plan działania.

Dobra organizacja to podstawa udanego wypoczynku dla całej rodziny. Właściwie przygotowany plan wakacyjnej eskapady pomoże uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
W końcu na wakacje jedzie się by odpocząć, a nie walczyć np. z dolegliwościami alergicznymi i złym samopoczuciem. Podpowiadamy jak zaplanować wakacje małego alergika, bo przecież jest jeszcze cały miesiąc na eskapady.

Rodzinny wyjazd

Aby uniknąć lawiny pretensji domowników, wspólnie zaplanujcie miejsce wypoczynku, najlepiej z atrakcjami, z których wszyscy będą się cieszyć. W trosce o Waszego małego alergika koniecznie zapoznajcie się z kalendarzem pyleń i postawcie na regiony, gdzie pylenie jest możliwie niskie. W okresie wakacji silnie pylą trawy i zioła np. pokrzywy oraz bylice. Idealnym rozwiązaniem jest wyjazd nad morze lub w góry. Nadmorskie pasmo jest mało zarośnięte, a dopływ świeżego, wilgotnego powietrza inhaluje układ oddechowy. Drzewa iglaste, rosnące wzdłuż nadbrzeża, stanowią naturalną barierę dla pyłków, natomiast olejki eteryczne wspierają układ immunologiczny w walce z alergią. Podobnie jest w paśmie górskim powyżej 1000 m n.p.m. To najlepsze warunki dla małego alergika, piechura. Każda stymulacja organizmu, charakteryzująca się częstymi zmianami klimatu, wpływa korzystnie na zdrowie dziecka.

Wyruszając samochodem z małym alergikiem pamiętaj o sprawdzeniu czystości wentylacji

i klimatyzacji. Podróżowanie z otwartym oknem może tylko spowodować nasilenie objawów alergii. Koniecznie zaopatrz się w leki antyhistaminowe najnowszej generacji lub sprawdź czy blisko miejsca docelowego znajdują się apteki.

Samodzielny wyjazd dziecka

Wyjazd dziecka bez rodziców to prawdziwe wyzwanie nie tylko emocjonalne. Warto się do niego przygotować razem z dzieckiem tak, aby czuło się zaopiekowane i bezpieczne podczas samodzielnego wypoczynku. Podpowiadamy, jak dobrze spakować walizkę na wyjazd. Do dzieła!

• przygotuj rzeczy, które dziecko ma od dłuższego czasu - to pozwoli uniknąć pozostawienia nowej garderoby na wakacyjnym wyjeździe
• czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne - ochronią przed promieniowaniem, a także wszędobylskimi pyłkami
• krem z filtrem - to bezpieczeństwo dla skóry zarówno w górach jak i nad morzem
• leki antyhistaminowe najnowszej generacji - skutecznie zniwelują objawy alergii. Leki muszą być szczegółowo opisane. Przekaż je wychowawcy, aby mieć pewność, że będą zażywane przez dziecko codziennie. Łatwość podania i skuteczność liczą się najbardziej
• ulubiona maskotka - przyda się w chwilach tęsknoty za domem i umili czas podróży

Wakacje to czas nabywania nowych doświadczeń i umiejętności. Nie pozwól aby katar, swędzące oczy czy pokrzywka odebrały radość z wypoczynku. Zadziałaj skutecznie. Polegaj na lekach już sprawdzonych, takich które dziecko zażywa od pewnego czasu - najlepiej na antyhistaminikach nowej generacji.

EKSPERT RADZI:

Nowoczesne leki antyhistaminowe m.in. z substancją czynną desloratadyną, dobrze wchłaniają się z układu pokarmowego, łatwo penetrują do tkanek, nie przechodząc bariery krew – mózg. Dzięki temu nie powodują objawów takich jak senność, czy spadek koncentracji zarówno u dzieci, jak i dorosłych oraz działają dłużej niż leki starszej generacji. Widoczne efekty występują już po 30 minutach od momentu zażycia i utrzymują się do 24 godzin. Na polskim rynku dostępne są leki antyhistaminowe bez recepty, które można podawać dzieciom powyżej 6 roku życia, a bezwzględną ich zaletą - bardzo ważną dla rodziców z punktu widzenia bezpieczeństwa ich dziecka - jest postać tabletki rozpuszczalnej w ustach bez konieczności popijania. To eliminuje ryzyko zakrztuszenia podczas połykania. - mówi dr Aleksandra Kindracka, alergolog, pediatra.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki