"Pogotowie rachunkowe" znów pomogło! Rodzina z Jasła może dorobić

2014-01-07 3:00

Młodzi małżonkowie z Jasła dzięki "Pogotowiu rachunkowemu" zrozumieli, że utrzymanie rodziny za 1200 zł miesięcznie na dłuższą metę jest niemożliwe. Dlatego jak najszybciej trzeba brać się do konkretnej roboty. Angelika myśli o zostaniu nianią, a Tomek po pracy chce układać płytki. Jak remontowo-sprzątający interes chwyci, to powstanie profesjonalna firma "Na błysk". Strona internetowa tego biznesu już czeka w gotowości.

Ekipa "Pogotowia rachunkowego" nakierowała młodych małżonków z Jasła na właściwe tory. Angelika nie będzie opiekować się tylko córeczką Mają, ale pod swoje skrzydła weźmie też innego malucha i jeszcze na tym zarobi. Aby znaleźć taką pracę, wystarczyło zamieścić swoją ofertę na portalu internetowym przeznaczonym dla niań i mam. Tomek natomiast nie będzie po pracy u złotnika wylegiwać się na kanapie, tylko ruszy z usługami remontowymi. Jeśli okaże się, że biznes się opłaca, to otworzy swoją firmę.

Nazwa działalności już jest! Biznes Materowskich ma nazywać się "Na błysk". Działa już strona internetowa tego przedsięwzięcia. Tomka do uruchomienia własnej firmy zniechęcały koszty, które trzeba ponieść na starcie działalności. Ale jest wyjście z takiej sytuacji. Wystarczy postarać się o unijne wsparcie dla początkujących przedsiębiorców. Za tak pozyskane pieniądze można kupić niezbędny sprzęt i opłacić obowiązkowe składki.

Młodzi rodzice posłuchali też cennych rad doradcy finansowego i zrezygnowali z drogiego dodatkowego ubezpieczenia zawartego w umowie kredytowej. Na tym ruchu zaoszczędzą aż 3 tys. zł. Jeśli tylko Materowscy z Jasła wcielą w życie wszystkie rady ekspertów z "Pogotowia rachunkowego", to nie będą musieli zastanawiać się każdego miesiąca, jak związać koniec z końcem.

Zobacz też: "Pogotowie rachunkowe" motywuje do pracy!

Rada eksperta: Walcz o dotacje

Nie masz pieniędzy na uruchomienie własnej firmy? Zgłoś się po dotacje i pożyczki unijne. Jeśli jesteś bezrobotnym, to takie wsparcie uzyskasz w powiatowym lub wojewódzkim urzędzie pracy. Jeśli nie masz statusu bezrobotnego, poszukaj unijnych programów w jednostkach dzielących kasę z UE w twoim regionie. W województwie mazowieckim jest to Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Informacje na ten temat możesz znaleźć w swoim urzędzie gminy, urzędzie marszałkowskim, a także w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jeśli mieszkasz na wsi, o wsparcie unijne zapytaj w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają